Ludzie wybierają różne miejsca na ślub. Czasem jest to plaża, czasem pergola w parku, albo łąka. Zazwyczaj jednak pierwszy wybór na ten wyjątkowy dzień to kościół z organistą, garnitur i piękna biała suknia z welonem – uroczysta przysięga i zabawa w otoczeniu najbliższych. Ślub to wyczekiwana uroczystość, która wymaga szerokiego planowania od wyboru sukni po menu serwowane podczas przyjęcia weselnego. Niektóre pary jednak wybierają zupełnie inną drogę.

Nie wszyscy chcą iść zwyczajowym torem przyjętym dla tego ważnego wydarzenia. Niektórzy wybierają miejsca, które nie kojarzą się z ceremonią ślubną, lub są na tyle szalone, że niewielu osobom przyszłoby na myśl tam właśnie złożyć sobie przysięgę małżeńską. Ale to w końcu ten jeden dzień – dlaczego więc nie zaszaleć? Być może niezwykle rozpoczynające się małżeństwo i dzielenie niezapomnianych przeżyć w tym szczególnym dniu daje większe szanse na długi i udany związek?

 

Jakie nietypowe miejsca narzeczeni wybierają na ślub?

 

Choć w Polsce trudno jest jeszcze o przychylność i zgodę urzędników na ślub w miejscu innym niż kościół czy USC, a lista wymagań jest długa, to na świecie ten biznes dynamicznie się rozwija. Oto, w jakich dziwnych miejscach ludzie mówią sobie "Tak".

 

1. Bliżej nieba

 

ślub w chmurach

 

Niektóre pary decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w koszu pod balonem na gorące powietrze. Ten środek lokomocji zabiera tylko kilka osób, więc szykuje się idealnie prywatna uroczystość – para młoda, ksiądz bądź urzędnik i świadkowie. Oczywiście, jeśli finanse nie grają roli – można zamówić większą ilość balonów dla gości. Decydując się na taki ślub nie należy się przywiązywać za bardzo do daty – pogoda potrafi płatać figle i być może trzeba będzie zmienić plany!

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

2. Wśród fal

 

ślub scuba diving

Zdj. eventscuracao.com

Ślub na plaży? Fantastycznie! Ale czemu nie zrobić parę kroków dalej i zanurzyć się w wodzie? Wielbiciele scuba diving, czyli nurkowania z akwalungiem mogą pokazać, jak "głęboka" jest ich miłość. Po przejściu kursu nurkowania państwo młodzi mogą powiedzieć sobie "Tak" w pięknej podmorskiej scenerii używając znaków, języka migowego lub kasków umożliwiających komunikację słowną. Nie jest to z pewnością tanie, ale jakże spektakularne?

 

3. Pod ziemią

 

miejsce na nietypowy ślub

Zdj. Pinterest / boston.com

Ślub pod ziemią? Czemu nie! Niektóre pary decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w jaskiniach przeznaczonych do zwiedzania, można też wynająć miejsce wśród podziemnych skał, które jest przygotowane do udzielania ślubu. Przeżycia będą na pewno niezapomniane. W Polsce też można zdecydować się na ślub w podziemnej komnacie, np. w przepięknej ogromnej kaplicy św. Kingi w kopalni soli Wieliczka – może warto to sprawdzić?

 

4. W drzewach

 

drewniany domek

 

Tęsknota za dzieciństwem? Piękna leśna sceneria wiosną to idealne miejsce na ślub, zwłaszcza parę metrów nad ziemią. Wkraczając do świata dziecięcych marzeń możecie poczuć się jak bohaterowie baśni lub filmu przygodowego. Jeśli nie ma się własnego domku na drzewie, w Polsce jest kilka miejsc, gdzie można taki domek wynająć – teraz wystarczy już tylko poszukać sposobu, aby namówić urzędnika czy księdza do wspinaczki 😊

 

5. Skok w… bok? Nie! W dół!

 

para na bungee

Zdj. www.25dates.com

Aby zapewnić sobie długie lata razem, małżeństwo najlepiej związać liną z gumowych włókien. Na sakramentalne „Tak” można wybrać miejsce znajdujące się 100 lub więcej metrów nad ziemią. Może to być dźwig wynoszący was w specjalnym koszu na odpowiednią wysokość, ale również stary piękny most w urokliwym zakątku świata. Nie musi to być most Navajo w Wielkim Kanionie Colorado czy Last Resort w Nepalu. W Polsce również znajdą się piękne mosty, z których można wykonać skok na bungee w tandemie przypieczętowujący zawarcie związku.

 

6. W krainie Lodu

 

niecodzienne miejsce na ślub

 

Chcesz w swojej pięknej białej sukni poczuć się jak Królowa Śniegu? Na północy Europy, w Norwegii czy Finlandii znajdują się hotele w całości wykonane z lodu. Czy nie brzmi to jak bajka, czy można wymarzyć sobie piękniejszą scenerię na ślub?

 

7. Lekka jak piórko

 

ślub w stanie nieważkości

Zdj. www.gozerog.com

Wyobrażasz sobie, jak to jest nic nie ważyć? Unosić się jak bańka mydlana, a obok lewitujący narzeczony i urzędnik stanu cywilnego? To możliwe, choć chyba jeszcze nie w Polsce. Są jednak firmy, które oferują ślub na pokładzie samolotu, który na wysokości 10 tysięcy metrów wykonuje pętle, co jakiś czas na kilka sekund wprowadzając osoby na pokładzie w stan nieważkości. Tylko dla ludzi o stalowych żołądkach 😊

 

Znam polską parę, której ślubu udzielał Kapitan Kirk ze Star Treka w słynnej kaplicy ślubów w Las Vegas – rodzina i przyjaciele uczestniczyli w ceremonii poprzez Skype. Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko ma się silną motywację, chęci, no i przede wszystkim środki, żeby zrealizować podobne przedsięwzięcie. Ale może warto to rozważyć…?