Wpadła nam niedawno w ręce książka, a w zasadzie poradnik, który na swoich 270 stronach nie pozostawia nam nic innego, jak zakochać się w ziołach. Jego autorka, Małgorzata Kaczmarczyk, pasjonatka ziół, lecznictwa naturalnego i kosmetyki pokazuje, w jaki sposób możemy wykorzystać potencjał ziół w codziennym życiu.

Mowa o książce Zioła dla smaku, zdrowia i urody. Znajdziemy w niej ponad 150 przepisów na najróżniejsze napary, nalewki, potrawy i kosmetyki, które bazują na mocy zaczerpniętej z natury – ziołach z łąki, ogrodu, lasu i pola. Korzystając z porad zawartych w tej książce poznajemy przede wszystkim zasady postępowania z ziołami, aby mogły zagościć w naszej kuchni ubogacając ją o nowe smaki i wartości odżywcze. Autorka mówi nam, jak zrobić różnego rodzaju wyciągi z ziół, produkować wino czy miód pitny domowym sposobem, przygotowywać soki i napoje.

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

Czego dowiemy się z książki?

Z książki dowiadujemy się też, jak dbać o swoje ciało korzystając z tego, co ofiaruje nam przyroda. Zrobimy więc swój własny szampon do włosów, mydła, różnego rodzaju kremy do stóp i dłoni, przygotujemy aromatyczną i odżywczą kąpiel, czy też oczyszczające kremy i peelingi do twarzy i ciała. A w jesienno-zimowej porze przeziębień skorzystamy z porad mówiących, jak z pomocą natury leczyć gardło, katar czy kaszel przygotowując krople, nalewki, maści, miody, a także kisiele i żelki dla dzieci. W książce znajdziemy też porady, jak ziołami walczyć ze stanami nerwowymi, zaburzeniami trawiennymi, zmęczonym wzrokiem, alergiami czy problemami skórnymi.

 

Zioła - poradnik

 

Wiele stron poświęconych jest zastosowaniom ziół w kuchni podczas przyrządzania codziennych potraw. Są więc przepisy na przekąski (np. zasmażane kwiaty dyni), dania główne (jak makaron nagietkowy), zupy, sałaty, sosy czy desery (czy nie wspaniale brzmią lody bzowe?).

 

W wstępie do poradnika Autorka pisze:

„Każdego dnia czuję wdzięczność i cieszę się z tego, co dała mi Natura. Mam nadzieję, że ty również przekonasz się o jej dobroczynnej sile. Wystarczy opanować kilka zasad, opracować sposób postepowania z ziołami, technikę ich użytkowania, a można wydobyć z roślin to, co mają najcenniejszego – garbniki, flawonoidy, glikozydy, witaminy, minerały i wiele innych związków zbawiennych dla ludzkiego organizmu. (…) Zazwyczaj korzystam jedynie z ziół rosnących najbliżej domu, dlatego właśnie o takich piszę w książce najwięcej. Wszystko bowiem, co jest człowiekowi potrzebne do dobrego samopoczucia, rośnie blisko – czasem wystarczy się po to schylić.”

 

Warto się więc schylić i zanurzyć w ten świat ziół – bardzo przystępnie opisany i opatrzony pięknymi ilustracjami. Polecamy!  

PRZECZYTAJ TEŻ:
ZiołaZioła pełne mocy
StressFree

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Samo Sedno

www.SamoSedno.com.pl