Dzieci kochają się przytulać, nie tylko do mamy czy taty, ale również do mięciutkiej zabawki-przytulanki. Jeśli macie trochę czasu i chęci, możecie sprawić dziecku radość i zrobić dla niego jedyną i niepowtarzalną maskotkę.

Przytulanka to świetny pomysł na prezent dla malucha, choć i starsze dziecko, a nawet osoba dorosła ucieszy się, że uszyliście dla niej własnoręcznie taką piękną i wyjątkową rzecz.

Mięciutki towarzysz zabaw sprawi dziecku wiele frajdy, a nocą będzie dzielnym obrońcą przed strachami i smutkami. 

Jak zrobić zabawkę – przytulankę?

Do wykonania zabawki będziesz potrzebować:

 • karton
 • pisak
 • nożyczki
 • polar (materiał możesz kupić w sklepie z materiałami lub wykorzystać niepotrzebne ubranie wykonane z niego)
 • wypełniacz z poduszki/jaśka
 • kolorowe wstążeczki
 • resztki kolorowych tkanin i materiałów
 • ewentualnie guziki (jeśli zabawka będzie dla małego dziecka bezpieczniej jednak ich nie używać)
 • maszyna do szycia lub igła z nitką (zależnie od umiejętności)
KURSY ONLINE:
samodzielne-rodzicielstwoZrelaksowana Mama
Jasna, zwarta, praktyczna, mądra i nowoczesna pomoc w wychowaniu dzieci
Sprawdź!

Wykonanie:

 1. Zastanów się co chciałbyś uszyć: pieska, kotka, pingwinka, a może coś abstrakcyjnego? – zabawka nie musi być odzwierciedleniem czegoś istniejącego w przyrodzie.
 2. Narysuj swoją zabawkę – jak ma wyglądać z przodu, z tyłu i z boku. Jeśli nie masz dużej wprawy w szyciu, wybierz jakiś prosty kształt, bardziej przypominający poduszkę niż np. realne zwierzątko.
 3. Gdy już wiesz na co się zdecydujesz – narysuj kształt na kartonie (osobno przód i tył zabawki). Wytnij szablon i przykładając go do materiału odrysuj jego kształt.
 4. Wytnij z materiału kształt przytulanki.
 5. Na wycięte z polaru przód i tył maskotki naszyj zaplanowane kształty, wyszyj wzory igłą i nitką. Oczy zabawki możesz wykonać z kolorowych skrawków materiałów. Jeśli prezent ma być dla kogoś, kto raczej nie będzie się do niego przytulał (i nie jest małym dzieckiem), możesz użyć kolorowych guzików. 
 6. Przyłóż do siebie przód i tył przytulanki (prawą stroną do środka).
 7. Zszyj maskotkę na maszynie lub ręcznie, pozostawiając utwór umożliwiający odwrócenie jej na drugą stronę i włożenie wypełnienia.
 8. Wyciągnij z niepotrzebnej poduszki wypełnienie (będzie przypominało watę).
 9. Wypełnij dokładanie przytulankę, żeby była mięciutka i idealnie gładka.
 10. Zaszyj otwór.
 11. Teraz jest czas na zadbanie o resztę szczegółów. Możesz dodać przytulance kokardkę, wstążkę lub nawet jakieś ubranko.

Przytulanka – pomysł na prezent

Mięciutka, kolorowa i do tego wykonana przez ciebie własnoręcznie przytulanka będzie niesamowitym prezentem. Nawet po latach, dziecko będzie mogło powiedzieć z sentymentem – "Mama mi zrobiła sama", "Tato mi zrobił". Możesz ją również ofiarować, jako prezent przyjacielowi lub komuś, kogo darzysz uczuciem. Przytulanka z polaru może pełnić funkcję poduszki lub oryginalnej ozdoby mieszkania. Pole do popisu jest ogromne.

Potrzebny Ci pomysł na prezent? Przytulanka spodoba się każdemu;)

Jak mogą wyglądać polarowe przytulanki? Artyści z portalu www.pakamera.pl – udowadniają, że fantazja nie ma granic. Zapraszam do obejrzenia prac przez nich oferowanych.

 

 

Pomysł na prezent - przytulanki

 

 

Pomysł na prezent - przytulanki

 

 

Pomysł na prezent - przytulanki