Szczęście to coś pożądanego przez większość z nas. Bywa, że całe życie gonimy za nim, niczym łowca motyli polujący na nowy okaz do kolekcji. Chcemy być szczęśliwi – niestety nawet po trupach. Szczęście się kradnie, kupuje, wypożycza. Odkłada się je też na później. Marzy o nim i czeka, aż spadnie i będziemy mogli się po nie schylić. Szczęścia się zazdrości i pragnie. Ale co to takiego? 

Chciałbym być szczęśliwy… Kiedyś będę szczęśliwy – to znaczy, że czego byś chciał w praktyce? Co mieści się w tym bardzo pojemnym słowie szczęście? Można przeżyć lata goniąc za pozorem szczęścia. Jakąś iluzją, którą przejęliśmy od  kogoś, albo pozwoliliśmy bezrefleksyjnie "sobie sprzedać". Jeśli naprawdę chcesz być szczęśliwy – zamiast biec za czymś nieokreślonym na ślepo lub prosić innych, żeby Ci podali definicję – sam odkryj własną. Tylko Ty najlepiej wiesz, co daje Ci szczęście… Nie to ulotne, plastikowe, ale takie prawdziwe, pełne wartości, oparte na Twoich priorytetach. Myśl dalekosiężnie – jakie skutki przyniesie takie, a nie inne zdefiniowanie szczęścia? Pomoże Ci artykuł Decyzje – Czego będziesz żałował za 50 lat?

Pasja, praca/kariera, rodzina, pieniądze, zakupy, relacje z innymi ludźmi, smakołyki, dobra zabawa… Szczęście ma tysiące twarzy i każdy z nas może mieć na nie inne pomysły (punkt widzenia zależy do siedzenia).

Jaki jest Twój? Wpisz w komentarzu swoją definicję szczęścia – zobaczmy, jak bardzo się one różnią:) A może okażą się jednak podobne?

Szczęście

Szczęście

 

Źródło zdjęć wykorzystanych do przygotowania zestawień – pixabay.com, lic. CC0