Słońce – zwłaszcza po długim okresie chmurnych dni – niewątpliwie cieszy i daje dużo pożytku. Jednak istnieją chwile, gdy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz musimy ograniczyć działanie promieni słonecznych. Żagle przeciwsłoneczne, zwane też osłonami czy zasłonami przeciwsłonecznymi to idealne rozwiązanie w takim przypadku.

Zasłony, żaluzje czy rolety okienne różnego rodzaju to sposoby na to, by ograniczając działanie promieni słonecznych, zwiększyć komfort termiczny panujący w pomieszczeniu. Jednak podczas ciepłych dni miło jest spędzać czas na zewnątrz – w ogródku, na tarasie czy balkonie. Tam też możemy stworzyć przyjemną i komfortową dla wypoczynku strefę cienia. Zasłony przeciwsłoneczne to praktyczny i bardzo estetyczny sposób. 

Zasłony, żagle przeciwsłoneczne – czym są?

Żagle przeciwsłoneczne to znakomita alternatywa dla markiz, pergoli czy altan przeciwsłonecznych. Ich główną zaletą jest to, że nie są one – w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej rozwiązań – montowane na stałe. Żagle przeciwsłoneczne można przenosić i montować w dowolnym miejscu. Dużą zaletą jest to, że takie zasłony przeciwsłoneczne do użytku zewnętrznego są lekkie i bardzo łatwe w montażu – wykonane z różnego rodzaju tkanin. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy odpocząć w ogrodzie, na tarasie czy balkonie i ochronić się przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi. Takie żagle przeciwsłoneczne sprawdzą się też, gdy chcemy zorganizować imprezę na łonie przyrody. Także dlatego, że żagle to ochrona również przed deszczem.

Zasłony przeciwsłoneczne – rodzaje

Jak już wcześniej wspomniano, żagle do montażu na zewnątrz chronią nie tylko przed słońcem, ale i przed deszczem. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Tkaniny mogą być lekkie i przewiewne i wtedy chronią tylko przed słońcem, a mogą też być impregnowane i wówczas ochronią nas również przed deszczem. W obu opcjach to także wielość kształtów – trójkąty, prostokąty, kwadraty – rozmiarów i kolorów. W związku z tym z łatwością dopasujemy takie zasłony przeciwsłoneczne do naszych potrzeb. Także pod względem wyglądu. Warto tutaj dodać, że żagle przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe to ciekawy i nowoczesny element designu ogrodu czy tarasu, nadający nowoczesnego sznytu.

Zasłony przeciwsłoneczne to rozwiązanie bardzo praktyczne, funkcjonalne i estetyczne. I w dodatku za bardzo przystępną cenę. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej wyjątkowych chwil.