Zachodzące w naszym otoczeniu zmiany dotyczą nie tylko tego, jak żyjemy, ale także w jaki sposób pracujemy. Ostatnie lata pokazały, że praca zdalna to dla znacznej części osób optymalne rozwiązanie, które umożliwia im prowadzenie firmy czy wykonywanie swoich obowiązków z różnych lokalizacji, często również z różnych miejsc na świecie. Jednak niezależnie od tego, czy pracujemy z domu, pociągu czy też kawiarni, nie możemy zapominać o tym, że aby było to możliwe, potrzebujemy do tego celu odpowiedniego urządzenia. Takim sprzętem jest chociażby tablet z rysikiem. Dlaczego warto zainteresować się tabletem jako urządzeniem do pracy zdalnej?

Tablet do pracy zdalnej – dlaczego warto?

Tablety to urządzenia, które na nowo cieszą się niemałym zainteresowaniem. Przez pewien czas odeszły w zapomnienie i niektórzy uważali je za przeżytek. Wpływ na taką sytuację bez wątpienia miały coraz nowocześniejsze i poręczne laptopy, jak i udoskonalane smartfony. To sprawiało, że część użytkowników nie widziało w nich zastosowań innych niż oglądanie filmów i seriali.

Aktualnie pozycja tabletów na rynku uległa dużej zmianie i stały się chętnie wybieranymi urządzeniami nie tylko do rozrywki, ale co równie ciekawe – do pracy. Coraz nowocześniejsze urządzenia, jak chociażby tablet Samsung Tab S8, mogą okazać się wygodną alternatywą dla laptopa w przypadku osób, które często podróżują i np. pracują zdalnie z różnych miejsc. Posiadanie nowoczesnego tabletu stanowi nie tylko uzupełnienie laptopa. W wielu sytuacjach jest w stanie skutecznie go zastąpić dzięki swojej mobilności. Przykładowo przy pomocy tabletu z rysikiem będziesz w stanie szybko przygotować notatki przed ważnym spotkaniem, poprawić szkic projektu lub zająć się obróbką zdjęć w podróży.

Jaki tablet do pracy będzie odpowiedni?

By jednak rzeczywiście móc skorzystać z funkcjonalności, jaką oferują nowoczesne tablety, dobrze wiedzieć, na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę. Warto pamiętać, że nie każdy nowoczesny tablet będzie odpowiedni w przypadku pracy zdalnej czy biurowej. Przede wszystkim warto uwzględnić wymiary urządzenia. Dla wielu użytkowników optymalnym rozwiązaniem jest tablet o przekątnej 10 cali, jednak nie jest to reguła. W zależności od naszej profesji możemy potrzebować wydajniejszego sprzętu. 

Aby tablet działał szybko, płynnie i wydajnie, dobrze jest uwzględnić parametry takie jak pamięć RAM i procesor. Tutaj warto zainteresować się urządzeniami o 4- oraz 8-rdzeniowych procesorach. Warto rozważyć także wybór dodatkowych akcesoriów, jak tablet z rysikiem.

Tablet Samsung Tab S8 – dobry wybór do pracy?

Jaki tablet do pracy wybrać? Jeśli szukasz nowoczesnego urządzenia o odpowiedniej pamięci wewnętrznej i sprawnym procesorze, zainteresuje Cię tablet Samsung Tab S8. Oprócz zadowalających parametrów posiada przydatne rozwiązanie, jak chociażby funkcję Notatki Samsung czy Clip Studio Paint. Dzięki temu w profesjonalny sposób możesz tworzyć szkice, rysunki czy przygotowywać notatki.

 

***

Artykuł powstał we współpracy z Samsung