Wewnątrz każdego dorosłego mężczyzny jest ten sam chłopiec, który w nastoletnich latach wieszał nad łóżkiem plakat z najnowszym modelem Ferrari. I choć wszyscy, niezależnie od płci, wybieramy różne ścieżki życiowe, wielu z nas nie opuszcza pasja do technologii, inżynierii i motoryzacji. Teraz – niezależnie od codziennej profesji – realizować ją pozwala seria LEGO Technic, dzięki której zbudujemy najnowsze cuda techniki w zaciszu własnej sypialni!

Seria LEGO Technic

Seria LEGO Technic oferuje zabawki dostosowane dla osób już od szóstego roku życia! Oczywiście w ofercie dostępne są także zaawansowane modele LEGO, które wymagają nieco więcej wprawy, ale każdy odnajdzie odpowiednie klocki dla siebie. Dzieciom pozwolą one rozwijać kreatywność, a przy tym pasję do motoryzacji i inżynierii. Zarówno młodsi, jak i starsi skorzystają z ćwiczenia umiejętności manualnych, a wszyscy będą przy tym czerpać mnóstwo radości z zabawy.

W ofercie LEGO Technic znajdują się samochody, motocykle, helikoptery, samoloty, a nawet pojazdy budowlane. Poznajmy kilka z nich.

Samochód wyścigowy McLaren Formula 1

Samochody wyścigowe F1 to marzenie każdego, kto kiedykolwiek interesował się sportami motorowymi. Mówiąc o inżynierii, nie można nie zacząć od jej szczytowych osiągnięć w dziedzinie motoryzacji – czyli właśnie bolidach Formuły 1. Pociągająca elitarność, perfekcja i precyzja sprawia, że zapierają ludziom dech w piersiach. Niestety na co dzień mamy nikłe szanse obcować z tego rodzaju sprzętem. Teraz nieco wglądu w szczegóły konstrukcyjne tego bolidu dają nam klocki LEGO Technic.

Te modele kolekcjonerskie LEGO składają się z niemal 1500 części, przez co odtworzenie ich własnoręcznie to nie lada wyzwanie. Zaawansowane modele LEGO są dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności, co dobitnie udowadnia fakt, że budowy omawianego bolidu podjął się na transmisjach live nawet sam kierowca zespołu Lando Norris. Szczegółowa replika zawiera elementy, których normalnie nie jesteśmy w stanie zobaczyć oglądając wyścig w telewizji. Możemy przyjrzeć się silnikowi V6 (z ruchowymi tłokami!), zaawansowanym mechanizmom różnicowym, układom kierowniczym, a nawet naklejkom sponsorów.

Formula E® Porsche 99X Electric

Przedstawiamy samochód Porsche – bolid Formuły E, czyli w pełni elektryczny samochód z serii wyścigowej. Jest to świetny wybór dla osoby w każdym wieku. 422 elementów sprawia, że ze złożeniem poradzą sobie nawet dzieci od 9 roku życia.

Dom’s Dodge Charger

Preferujesz wyścigi uliczne, a Twoja ulubiona seria filmowa to „Szybcy i Wściekli”? Mamy dla Ciebie zupełnie inne samochody wyścigowe. Takie jak ten kultowy Dodge Charger, prowadzony w filmach przez Dominica Toretto. W zestawie zawarta jest nawet podstawka, która pozwala ustawić go w charakterystycznej pozie na tylnych kołach. Pod maską znajduje się imponujący silnik V8 z ruchomymi tłokami. Sugerowany wiek składającego to 10 lat wzwyż.

BATMAN — BATMOBIL™

Seria LEGO Technic to nie tylko wyścigi, możemy również zanurzyć się w fantastyczny świat Batmana za pomocą jego batmobilu!

Ten zestaw LEGO Technic może być złożony przez każdego, kto ukończył 10. rok życia.

Zmiennokształtny pojazd sterowany przez aplikację

Chcesz wziąć sprawy w swoje ręce? Klocki LEGO Technic wraz z LEGO Power Functions mają coś dla Ciebie! Ten wyjątkowy pojazd może być, oczywiście po złożeniu, zdalnie kontrolowany przez aplikację mobilną. Dodatkowo są to tak naprawdę dwa zestawy w jednym – model z jednej strony jest pojazdem badawczym na gąsienicach, a z drugiej opływową wyścigówką. To, jaki scenariusz im napiszesz, zależy już tylko od Ciebie!

Sterowany przez aplikację buldożer Cat® D11

Kolejne klocki LEGO Technic wykorzystujące LEGO Power Functions to buldożer Cat D11. Jeden z największych w serii motoryzacyjnej, składający się z powalającej liczby 3854 elementów, co sprawia, że definitywnie należy do kategorii „zaawansowane modele LEGO”. Całość tworzy realistyczny pojazd budowlany, który jesteśmy w stanie wypróbować we własnym salonie – wszystkie jego elementy działają zgodnie z przeznaczeniem. Są to więc nie tylko modele kolekcjonerskie LEGO, ale też świetna zabawka, którą może bawić się cała rodzina.

Ferrari Daytona SP3

Dla wielu z nas Ferrari to marka daleka od codzienności, co sprawia, że modele kolekcjonerskie LEGO Technic stają się bardziej pożądane. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak wygląda od wewnątrz nowe Ferrari Daytona SP3 – to propozycja dla Ciebie.

Jest to bardzo duży model, składający się z niemal 4000 elementów. Napędza go, również budowany przez nas samych, realistyczny silnik V12 z ruchomymi tłokami, który moc przekazuje za pomocą 8 biegowej skrzyni biegów. Drzwi otwierane są motylkowo jak w oryginale, a w ciepłe dni możemy bez problemu zdemontować dach.

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany o tym, jak bardzo imponujący jest ten model, niech zrobią to liczby. Jest to model w skali 1:8! Przygotuj więc odpowiednie miejsce w swoim wnętrzu na ekspozycję tego auta.