Siedzisz w poczekalni do dentysty lub czekasz, aż córka skończy zajęcia baletowe. Masz chwilę dla siebie, ale zamiast się nią cieszyć, myślisz o naglących terminach w pracy, o współpracowniku, za którym nie przepadasz, albo o stercie prania, która czeka na ciebie w domu.

Aby odpędzić te myśli wyciągasz telefon i sprawdzasz, czy ktoś nie przysłał maila. Albo co nowego na Facebooku. Albo jakie nowe zdjęcie ulubiona gwiazda wrzuciła na Instagrama. Masz poczucie, że informacje napływające z Internetu pozwolą ci oderwać się od niepokojących myśli, ale zamiast poczuć się lepiej, po chwili czujesz, że twoja głowa robi się coraz cięższa.

Jak mam się odprężyć?

Chciałabyś się wyciszyć, ale po prostu nie jesteś w stanie odłożyć telefonu do torebki… Co robić? Odpowiedź jest prosta – wykorzystaj komórkę w zupełnie innym celu! Na pomoc przybywają aplikacje, które sprawią, że twój smartfon może okazać się niezłym narzędziem odstresowującym. Nie wiesz, gdzie szukać? Poznaj i wypróbuj nasze propozycje!

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Opisane poniżej relaksujące aplikacje pomogą ci się odstresować i odsapnąć od natłoku negatywnych myśli

 

  • Breathe2Relax

Ta aplikacja to nic innego, jak ćwiczenie oddechowe. Na samym początku określasz poziom zestresowania i na tej podstawie określana jest długość wdechu i wydechu, z którą musisz się zsynchronizować. Aplikacja jest w języku angielskim, w tle słychać relaksującą muzykę, a lektorka przeprowadza cię przez sesję oddechową, dlatego jeśli jesteś w miejscu publicznym, musisz korzystać ze słuchawek.

 

aplikacja na smartfona breathe2relax

 

  • Odgłosy natury

Dzięki tej aplikacji możesz w każdym momencie znaleźć się nad oceanem, w lesie, nad jeziorem. Zamknij oczy i wyobraź sobie piękny krajobraz wsłuchując się w odgłosy natury. Możesz dostosować nie tylko głośność głównego dźwięku, ale też dźwięków dodatkowych, takich jak żaby, ptaki, wiatr. Możesz również z góry oznaczyć czas słuchania – od minuty do ośmiu godzin. Dzięki tej funkcji kojące dźwięki pomogą ci zasnąć, a aplikacja zostanie zatrzymana po ustalonym czasie.

 

aplikacja odgłosy natury

 

  •  Magic Art

Ta aplikacja to totalne odprężenie. Przy towarzyszeniu klimatycznej muzyki możesz tworzyć przepiękne mieniące się kosmiczne wzory. Wspaniałe kolory tańczące na ekranie telefonu to wszystko, czego potrzebujesz, aby się wyciszyć i choć na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie. Uwaga! Silnie uzależniające!

 

Magic Art aplikacja

 

  • Zen!

Aplikacja dla lubiących rysunek konferencyjny. Po wybraniu koloru i grubości kreski możesz tworzyć rysunki i napisy, a aplikacja doda do nich jeden z kwietnych motywów. Dodatkowo podczas rysowania słychać kojącą muzykę, która nasila się w momencie dotyku ekranu. Jak w przypadku innych aplikacji, w których tworzy się własne projekty, także tutaj można zapisać pracę w dowolnym momencie, a nawet udostępnić ją na zewnątrz.

 

aplikacja Zen!

 

  • This Is Sand

Z tą aplikacją możesz zostać prawdziwym artystą. Możesz tworzyć własne kompozycje kolorów i tworzyć obrazy, których ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia. Kojące właściwości sypiącego się piasku sprawią, że niemal natychmiast poczujesz wyciszenie i odprężenie.

 

This is sand aplikacja

 

Dodatkowo, wprawna ręka może stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.