Hulajnoga elektryczna to nie tylko zabawka czy kolejny elektroniczny gadżet, ale także bardzo przydatne narzędzie do codziennego użytkowania. Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem modelu dla siebie lub kogoś nam bliskiego, warto wziąć pod uwagę nie tylko stronę estetyczną urządzenia. Komu przyda się hulajnoga na co dzień? Na jakie aspekty należy w szczególności zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup? W jaki sposób najlepiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb?

 

  1. Elektryczna hulajnoga – dla kogo się sprawdzi?
  2. Hulajnogi elektryczne – najważniejsze parametry
  3. Jak wybrać idealną hulajnogę elektryczną?
  4. Hulajnoga elektryczna – na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Elektryczna hulajnoga – dla kogo się sprawdzi?

Na hulajnodze elektrycznej zobaczymy nie tylko dzieci bawiące się na podwórko, ale coraz częściej także dorosłych. Jest to nie tylko ciekawy elektroniczny gadżet, ale również pełnoprawny środek transportu, którym możemy sprawnie poruszać się po mieście. Wybierając hulajnogę elektryczną należy pamiętać o tym, aby dopasować ją do konkretnego użytkownika. Musi ona posiadać odpowiednie maksymalne obciążenie, regulowaną (lub dopasowaną do wzrostu) kierownicę, a także rozwijać określoną maksymalną prędkość. W przypadku dzieci warto zwrócić uwagę także na wagę sprzętu, aby był łatwy w użytkowaniu.

 

Hulajnogi elektryczne – najważniejsze parametry

Elektryczna hulajnoga, podobnie jak każdy inny sprzęt tego typu, posiada określone parametry, które wskazują jej przydatność dla określonej grupy wiekowej i celu, w jakim ją kupujemy. Do najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, zaliczamy między innymi:

  • moc silnika: od niej zależeć będzie maksymalna prędkość, jaką damy radę osiągnąć. W przypadku zakupu dla dziecka warto zwrócić uwagę, aby hulajnoga nie była zbyt zrywna;
  • wagę urządzenia: dla dzieci z powodzeniem znajdziemy modele poniżej 10 kilogramów, dzięki czemu będą łatwiejsze w obsłudze;
  • zasięg na jednym ładowaniu: im większy, tym lepiej, szczególnie gdy planujemy wykorzystywać sprzęt jako codzienny środek transportu. Dobrze jest również zwrócić uwagę na czas ładowania;
  • rodzaj konstrukcji: do wyboru zwykle mamy opcję składaną oraz bez możliwości złożenia. W pierwszym przypadku hulajnoga będzie łatwiejsza do przechowywania, szczególnie w niewielkim mieszkaniu;
  • obecność świateł: jest to element kluczowy dla naszego bezpieczeństwa, szczególnie gdy planujemy używać hulajnogi po zmroku.

 

Jak wybrać idealną hulajnogę elektryczną?

Wybierając konkretny model hulajnogi najlepiej po prostu „przymierzyć” go do siebie. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy sprzęt będzie w stanie udźwignąć nasz ciężar. Zwykle modele dla dzieci posiadają udźwig do około 90 kilogramów, podczas gdy te przeznaczone dla dorosłych – do 120. Pamiętajmy również, że hulajnogą elektryczną także należy nauczyć się posługiwać, w związku z czym jeżeli szukamy dopiero pierwszego egzemplarza, wybór pojazdu o mniejszej mocy może być dobrym pomysłem.

 

Hulajnoga elektryczna – na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Poza technicznymi parametrami oraz kwestią bezpieczeństwa istnieje jeszcze wiele innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli planujemy wykorzystywać nowy sprzęt codziennie, warto zadbać o odpowiedni komfort jazdy. Pomogą w tym między innymi duże, stabilne koła czy możliwość regulacji wysokości kierownicy. Aby hulajnoga cieszyła nasze oko dobrym pomysłem jest także zadbanie o wyjątkowy design – w końcu przy częstym użytkowaniu będzie on dla nas istotny.