Z inicjatywy grupy pasjonatów slow drivingu powstało w Polsce przedsięwzięcie Slow Road, poświęcone tematyce podróżowania bocznymi drogami do miejsc wpisujących się w filozofię życia w stylu slow. 

Projekt Slow Road to rozszerzenie i kontynuacja zeszłorocznego projektu filmowego #pieknedrogi.pl, który miał na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras.

Projekt #pieknedrogi.pl spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz dużym zaangażowaniem internautów. Jego kontynuacją jest akcja Slow Road, która ma na celu wytyczenie niebanalnych i widokowych polskich tras, na których znajdują się wartościowe, ciekawe miejsca, realizujące w praktyce założenia slow life. Docelowo chcemy opracować wyjątkowy przewodnik dla zwolenników takich podróży – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Punkty Slow

Punkty Slow to miejsca nieodkryte, mało znane i klimatyczne, które realizują w praktyce założenia slow life. Punkty zostaną podzielone wg trzech kategorii:

  • Miejsca noclegowe – ważna będzie ich jakość, estetyka i architektura, ekologia, a także unikalny i oryginalny charakter.
  • Kulinaria (nie tylko lokale, ale także produkty regionalne) – istotne będą walory smakowe i zdrowotne oferowanych dań, ich przygotowanie, a także wartości wiążące podawane jedzenie z tradycją i historią.
  • Atrakcje i pomysły na spędzenie wolnego czasu w stylu slow – jest to pojemna kategoria, dlatego w tym wypadku najważniejsze będzie, by miejsca były przyjazne dla środowiska oraz związane z wartościami ważnymi dla regionu.
KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Turystyka weekendowa

Slow Road ma na celu promocję stylu życia polegającego na jak najczęstszym, całorocznym organizowaniu „ucieczek z miasta” i „wolnych weekendów” daleko od utartych szlaków. Chcemy, by wszyscy zainteresowani wartościami związanymi z filozofią slow mieli łatwy dostęp do miejsc godnych polecenia. Zbierzemy materiał, sprawdzając, fotografując i filmując Punkty Slow, a następnie podzielimy się tym wszystkim z internautami tak, by zainteresowani wartościami slow mogli skorzystać z naszej mapy i zaplanować weekendowe wyjazdy czy dłuższe urlopy – z dala od tłumów i hałasu – tłumaczy Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny w Eskadrze.

Przyłącz się do Slow Road!

Aktywne zwalczanie nerwowego pośpiechu, jazda dla czystej przyjemności, unikanie tłumów, zdrowe jedzenie, przyroda, architektura i „święty spokój” w dobrym wydaniu – tak w kilku słowach można określić założenia projektu Slow Road. – Mamy nadzieję, że Slow Road okaże się najlepszą polską inicjatywą wspierającą rozwój regionów i promującą wysoką jakość i kulturę w myśleniu o tzw. stylu życia – podsumowuje Magdalena Węglewska.

Inspiracje i aktualne informacje na temat projektu można także znaleźć na profilu Slow Road na Facebooku: https://www.facebook.com/ProjektSlowRoad/

 

Organizatorem projektu jest Mazda Polska
Patronem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna
Partnerzy merytoryczni: Magazyn {slow}, KUKBUK
Patroni medialni: National Geographic Traveler, Slow Life Food & Garden

Źródło: mat.pras. 08.2016