Stres ma ogromny wpływ na nasze życie. Często się o nim mówi, ale tak naprawdę ile osób aktywnie stara się obniżyć poziom stresu, którego doznaje na co dzień, lub zdaje sobie sprawę ze skutków, jakie ma on dla naszego zdrowia? Kelli Hughart, ekspertka od holistycznych metod leczenia, dzieli się z nami prostymi wskazówkami, które możecie zacząć stosować już dzisiaj, aby obniżyć poziom stresu i podarować sobie więcej spokoju.

Wskazówka 1 – Oddychaj torem przeponowym

Płytki oddech nie ma właściwości dotleniających i nie odpręża ciała, warto więc nauczyć się nowego modelu oddychania. Jeśli oddychanie przeponowe jest dla ciebie nowością, najlepiej jest zacząć powoli, ponieważ na początku niedoświadczone osoby mogą doznać zawrotów głowy.

Oddychaj więc powoli i równomiernie. Połóż dłonie na brzuchu, aby poczuć jak w czasie wdechu brzuch się unosi. Przy wydechu poczujesz wyraźnie, jak brzuch się zapada. Jeśli oddech będzie prowadzony powoli i dokładnie, pozwoli on na pełną wymianę gazową w płucach. Włączając oddychanie przeponowe do codziennej rutyny dotleniasz organizm, nabierasz dystansu do problemów i poprawiasz swoje samopoczucie.

 

świadome oddychanie sposób na stres

 

Wskazówka 2 – Wsłuchuj się w odgłosy natury

Niekoniecznie tylko odgłosy – niech to będzie prawdziwy czas spędzony z naturą. Kilka minut w otoczeniu przyrody to niezawodne narzędzie odstresowujące, które pomaga się zresetować, a także odzyskać jasność myślenia. Każdego dnia spróbuj znaleźć chwilę na wypicie ziołowej herbaty wśród kojących dźwięków natury, jak śpiew ptaków, cykanie świerszczy czy szum drzew.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Jeśli nie masz możliwości przebywania na łonie natury, wpuść trochę świeżego powietrza do mieszkania i wyszukaj odgłosów przyrody na YouTube albo ściągnij jedną z wielu aplikacji na smartfona. Popracuj nad organizacją swojego dnia, aby móc częściej przebywać na powietrzu.

 

natura sposób na stres

 

Wskazówka 3 – Wypróbuj aromaterapii

Aromaterapia to doskonały sposób na odstresowanie i relaks. Na rynku jest wiele kominków, czy rozpylaczy do olejków eterycznych. Wykorzystaj olejki z bergamotki, cytryny, pomarańczy, rozmarynu, róży, czy Ylang Ylang. Wypróbuj, który zapach najbardziej ci odpowiada, a wdychanie go nawet kilka minut dziennie zdziała cuda!

 

aromaterapia sposób na stres

 

Oprócz tych trzech wskazówek pomocnych w zwalczaniu stresu, nie zapominajmy o tak oczywistych rozwiązaniach jak kojąca drzemka, ćwiczenia fizyczne, krótka medytacja, czy po prostu odpoczynek dla oczu, na przykład z okładem ze schłodzonych plasterków ogórka czy torebek zaparzonej herbaty.

 

Kelli R. Hughart, M.A.Ed. jest specjalistką od leczenia holistycznego, profesjonalną herbalistką i aromaterapeutką, a także mistrzem i nauczycielem Reiki, certyfikowanym trenerem zdrowego życia, specjalistką od esencji kwiatowych. Od ponad 25 lat studiuje ziołolecznictwo i inne holistyczne metody leczenia. Kelli uprawia sztuki walki i jest trenerem (czarny pas). Jest zagorzałą wielbicielką węży, działa na rzecz rehabilitacji dzikiej fauny i posiada zezwolenia stanowe i federalne na pracę z dzikimi zwierzętami.

Więcej na temat Kelli Hughart znajdziecie na stronie www.mawmawkelli.com, tam również do ściągnięcia jej bezpłatny e-book na temat zwalczania objawów stresu (w języku angielskim).