Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień a raczej do nich dojrzewa. Nie warto rezygnować z pracy pod wpływem impulsu czy w złości. Lepiej spokojnie zdecydować, czy to na pewno dobry czas na zmiany.

Nie warto tkwić w pracy, która nas nie zadawala. W ten sposób na własne życzenie odbieramy sobie szansę na lepsze zajęcie. Zanim jednak zaczniemy rozsyłać CV, zastanówmy się czego dokładnie chcemy i co jest dla nas najważniejsze: rozwój, lepsze zarobki, a może to, żeby nowa praca nie kolidowała tak mocno jak obecnie z życiem prywatnym? Pamiętajmy o tym przystępując do rekrutacji – po to, aby nie powielać tych samych błędów”. – radzi Bartosz Struzik z międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Kiedy warto zastanowić się nad zmianą posady?

Oto dziesięć sytuacji, które powinny nas skłonić do przemyślenia naszej sytuacji zawodowej.

1. Znudzenie
Zdarza się, że wpadamy w rutynę i praca nie stanowi dla nas już żadnego wyzwania. Zwyczajnie się nudzimy. Wtedy warto spróbować poprosić szefa o nowe zadania. Ale jeśli to nie pomoże, lepiej rozważyć zmianę zajęcia.

2. Przepracowanie
Zbyt duży stres i praca ponad siły mogą w dłuższej perspektywie wpłynąć negatywnie na zdrowie. Intensywna praca jest do zniesienia przez chwilę, np. kiedy kończymy dany projekt, ale jeśli trwa za długo, przestaje dawać satysfakcję i radość. Pod rozwagę.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

3. Kultura pracy 

To, na jakich zasadach pracujemy, jest bardzo ważne. Jeśli wytyczne albo sposób wykonywania zadań zmieniły się tak, że nie umiemy się w nich odnaleźć to także znak, żeby się rozejrzeć za czymś innym. Szczególnie, jeśli mamy wątpliwości moralne.

4. Brak szans na rozwój
Od lat nie awansujemy albo możliwości awansu się wyczerpały? Brak perspektyw to poważny problem, bo wkrótce może się przerodzić we frustrację.

5. Niedopasowanie umiejętności
Lata studiów, kursy, doświadczenie – wszystko na marne. Czasem czujemy, że nasze kwalifikacje i możliwości są zupełnie nie wykorzystywane. Jeśli pojawia się uczucie marnowania potencjału, lepiej rozejrzeć się za pracą, która pozwoli nam się spełnić zawodowo.

6. Miejsce pracy
Kiedy dojazdy do pracy zajmują wieczność albo z przyczyn losowych trzeba się przeprowadzić, poszukanie pracy bliżej domu jest całkiem rozsądne.

7. Zmiana stylu życia
Czasem trzeba zmienić zajęcie, by pasowało do tego, jak żyjemy. Może bardziej odpowiada nam inna branża albo musimy pracować w innych godzinach, by pogodzić życie zawodowe i rodzinne.

8. Zarobki
Jeśli czujemy się jak tania siła robocza, która zasługuje na więcej a dodatkowo wiemy, że na rynku są lepsze oferty nie ma co się wahać.

9. Wredny szef
Konflikt z przełożonym sprawia, że praca jest udręką. Warto spróbować naprawić złe relacje, ale jeśli to niemożliwe, lepiej szukać nowego zajęcia zamiast się męczyć. 

10. Kontrakt
Czasem po prostu trzeba się ruszyć, bo kończy nam się kontrakt a nowe warunki nie do końca spełniają oczekiwania.

 

Źródło: MonsterPolska.pl