Obecnie w firmach odchodzi się od wymagania codziennego noszenia krawata. Wielu mężczyzn chwali sobie taki obrót rzeczy, jednak wielu z własnej woli wybiera krawat. Dlaczego?

Po pierwsze – elegancja. Pokazujemy, że zależy nam na tym, żeby wyglądać dobrze, że nie interesuje nas wtapianie się, ale bycie wyjątkowym.

Po drugie – to naprawdę wygląda świetnie. Krawat dodaje koloru i stylu każdej koszuli, co fantastycznie podkreśla osobowość.

Po trzecie – samopoczucie. Dobrze ubrany mężczyzna jest zdecydowany i pewny siebie, w myśl zasady: dobrze wyglądasz, dobrze się czujesz.

A żeby podkreślić swój szyk i nietuzinkowość, warto nauczyć się wiązać krawat w nieszablonowy sposób. Oto nasze propozycje. Opisy znaleźliśmy na tie.com, a obok dodaliśmy nasze własne próby wiązania – chyba wyszło całkiem nieźle!

WINDSOR

Węzeł klasyczny, ale nie prosty!

Wiązanie krawata Windsor

PRINCE ALBERT

Węzeł wąski, elegancki.

Wiązanie krawata Prince Albert

TRINITY

Węzeł zupełnie nietypowy, jeśli chcesz się wyróżniać.

Wiązanie krawata Trinity

ELDREDGE

Węzeł na specjalną okazję!

Wiązanie krawata eldredge

Na koniec dodajmy jeszcze, że krawaty nie są długowieczne. Jeśli chcemy, aby długo zachowały młodość, pamiętajmy, że rozwiązywanie krawata jest tak samo ważne, jak jego zawiązywanie. Nie rozciągajmy go próbując pętlę ściągnąć przez głowę, ale rozwiążmy go używając tych samych kroków, co przy zawiązywaniu, tylko w odwrotnej kolejności. A potem złóżmy go owijając go na dłoni, zaczynając od cieńszego końca.

Powodzenia!