Nie można kupić miłości – to prawda. Ale… można adoptować ją ze schroniska! Ofiarując szczęście jednemu wymagającemu pomocy psu nie zmienisz świata, ale cały świat tego psa zmieni się nie do poznania!

Na różnych stronach zajmujących się pomocą niechcianym i opuszczonym zwierzętom, jak www.niekupujadoptuj.com, znaleźć można dziesiątki zdjęć i filmików, które sprawiają, że serce mięknie. Miłości przygarniętego psa nie da się porównać z niczym. Decydując się na to dostajesz najwierniejszego przyjaciela na życie. Powinna to być najdroższa rzecz na świecie, a nie kosztuje nic…

 

Smutne losy bezdomnych psów

Świat byłby lepszym miejscem, gdyby wszystkie psy rodziły się w odpowiedzialnych hodowlach i trafiały do porządnych ludzi. Żaden pies nigdy nie musiałby  biegać samotnie po ulicy lub siedzieć za kratkami schroniska. Niestety tak nie jest. Historie o maltretowaniu zwierząt mrożą krew w żyłach, a psiaki, którym udaje się przeżyć wałęsają się przy drogach próbując przetrwać z dnia na dzień. Schroniska pękają w szwach, często przy braku środków na podstawowe potrzeby, karmę, leczenie.

 

bezdomny pies

 

A tymczasem ktoś chce tanio kupić yorka. Co robi? Szuka ogłoszeń i znajduje hodowlę, w której „produkuje” się psy, jakby były to przedmioty, a nie odczuwające ból i cierpienie żywe istoty. Pseudohodowca nie chwali się tym, więc nowy właściciel cieszy się, że udało się tanio dobić targu. Zastanów się, czy chcesz wspierać biznes, który karmi się niedolą zwierząt?

 

Adoptuj psa ze schroniska!

Jeśli naprawdę chcesz przyjaciela na dobre i złe, wiernego towarzysza i radosnego członka rodziny – adoptuj psa ze schroniska. Dzisiaj praktycznie wszystkie schroniska przedstawiają przebywające u nich zwierzęta w galeriach na stronach internetowych. Dowiesz się z nich w jakim wieku jest pies, czy lubi dzieci, czy dobrze żyje z kotami itp.

Wiemy dobrze, jakim przeżyciem jest wizyta w schronisku i próba wyboru psa spośród setek smutnych pyszczków spoglądających ze swoich klatek. Dlatego jeśli nie jesteś na to gotowy, umów się z wolontariuszem opiekującym się psem, którym jesteś zainteresowany i zobacz, czy jest to ten jedyny, któremu będziesz gotowy dać kochający dom.

 

Dlaczego warto adoptować psa? Zobacz:

  • Wiele psów, które znalazły się w schronisku, miało już kiedyś dom. Dlatego jest bardzo duża szansa, że twój nowy przyjaciel jest już nauczony czystości.
  • Pies ze schroniska jest przebadany, zaszczepiony, wysterylizowany i zaczipowany.
  • Wolontariusze znają „swoje” pieski na wylot, na pewno pomogą ci znaleźć przyjaciela dokładnie takiego, jakiego szukasz.
  • Ratujesz życie i dajesz powód do merdania ogonem.
  • Te oczy będą patrzeć na ciebie z miłością do końca świata.

 

adopcja psa

 

Więc – na co czekasz?