Często uczy się nas, że każdemu należy się szacunek. Inna szkoła mówi, że szacunek nie należy się z urzędu – trzeba sobie na niego zasłużyć.

Żyjemy w wielu różnych, często skomplikowanych relacjach z ludźmi. To, jak traktują nas i innych wokół siebie determinuje nasze odczucia wobec nich. Sami doceniamy to, że okazuje się nam szacunek, a jego brak wydaje się nie do przyjęcia. Trudno żyć będąc nieszanowanym w pracy czy w związku. Ale trudno też okazywać respekt osobom, których poglądy, zachowanie i czyny są dla nas nie do zaakceptowania.

Złote myśli na temat szacunku

Zebraliśmy kilka złotych myśli dotyczących szacunku, warto się nad nimi pochylić i zastanowić się nad tym, jak wyglądają nasze relacje z ludźmi i jak kierujemy swoim życiem w odniesieniu do innych. Warto też przemyśleć to, jak nasze zachowanie i to, co sobą reprezentujemy odbierane jest na zewnątrz – czy dla innych to my możemy okazać się osobami niewartymi szacunku? Przede wszystkim jednak trzeba zadać sobie najważniejsze pytanie – czy mamy szacunek dla samych siebie…

 

 

KURSY ONLINE:
mindulfnessStrefa Mindfulness
Kompleksowy trening uważności w różnych aspektach życia
Sprawdź!