ARCHIWUM

Warsaw Open Jazz Dance Day to wydarzenie taneczne, które wpisze się w regularny kalendarz imprez kulturalnych w Warszawie. Inauguracja cyklicznych turniejów nastąpi 12 kwietnia 2014 r. 

„09 marca 2013 roku, w miejscowości Studzieniec pod Sierpcem na Mazowszu na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa doszło do wypadku busa przewożącego 18 dzieci. Na miejscu zginęła 12-letnia dziewczynka.” – taką informację opublikowały media niecały rok temu. Paulinka zginęła jadąc na turniej tańca. Dzisiaj jej rodzice, ulubiony nauczyciel, taneczna Fundacja Happy Feet oraz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy organizują ogólnopolski turniej zainspirowany jej osobą.

To pierwszy turniej o zasięgu krajowym, organizowany na tak wielką skalę. Na warszawskiej Ochocie spotkają się tancerze z najlepszych klubów tańca w Polsce – wszystko to dzięki wsparciu Polskiej Federacji Tańca, która objęła patronat nad wydarzeniem.

Celem turnieju jest konfrontacja dorobku artystycznego zespołów amatorskiego ruchu tanecznego zrzeszonych w domach kultury oraz szkołach tańca. Popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego i rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży, a także integracja tancerzy i trenerów z całego kraju w duchu fair play.

Przy realizacji turnieju pomoc zadeklarowali przyjaciele, trenerzy oraz nauczyciele Paulinki.
Zapraszamy na to poruszające wydarzenie już 12 kwietnia (godz. 8.00-21.00) do warszawskiej hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej 37b

Więcej informacji: www.wojdd.pl