KONTAKT Festiwal to wydarzenie dla dorosłych i dzieci, w trakcie którego odbiorcy będą mogli doświadczyć bliskich spotkań z szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz zainspirować się do odkrywania lepszej jakości życia i kontaktu. 

KONTAKT Festiwal to przestrzeń, w której  rodzice wspólnie z zaproszonymi gośćmi poszukają odpowiedzi na nurtujące pytania, wymienią się doświadczeniami w zakresie wychowania i naturalnego stylu bycia, zainspirują do rozwoju – włączą świadome rodzicielstwo.
 
Do tworzenia programu KONTAKT Festiwalu zaprosiliśmy sprawdzonych prowadzących, ekspertów w swoich dziedzinach, pasjonatów – osoby zainteresowane szerzeniem idei naturalnego podejścia do życia i rodzicielstwa. Jak również artystki i artystów reprezentujących różne dziedziny szeroko rozumianej sztuki, dla których rodzicielstwo i dzieciństwo jest inspiracją.
 
Już dziś możemy zdradzić, że o dylematach współczesnych mam porozmawiamy z  Sylwią Chutnik – pisarką i felietonistką, prezeską Fundacji MaMa. 

Kontakt FestiwalNatomiast o roli osoby towarzyszącej kobiecie w jej macierzyństwie opowie Małgorzata Borecka – certyfikowana doula, prezeska Stowrzyszenia „Doula w Polsce”. Natomiast w ramach bliskich spotkań z książką odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji Agaty Królak – gdańskiej ilustratorki i graficzki. Sylwetki pozostałych 'kontaktowych' ekspertów i artystów ujawnimy niebawem.

Program Festiwalu obejmuje cztery strefy: Rozwoju, Relaksu, Slow life oraz Klub Festiwalowy. W przeciągu trzech dni odbędą się w nich liczne warsztaty i spotkania, koncerty muzyczne, wystawa, projekcje, bliskie spotkania z książką, twórcze zajęcia dla dzieci i rodziców, a także kiermasz produktów eko, hand made i lifestylowych. 
 
KONTAKT Festiwal odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2013 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie – unikalnym miejscu usytuowanym na granicy sopockiej plaży i Parku Północnego. Lokalizacja festiwalu to jednak nie tylko budynek, ale również zielona przestrzeń Parku Północnego oraz plaża, które zostaną specjalnie zaaranżowane na potrzeby wydarzenia.
Bądźcie z nami w KONTAKCIE!
 
Aktualne informacje: www.kontaktfestiwal.pl

 

Partnerzy wydarzenia: 
Miasto Sopot, MCKA
Zatoka Sztuki
Patroni medialni wydarzenia: Dzielnicarodzica.pl, Ekomama.pl, Eogdziecka.pl, Miesięcznik dla rodziców GaGa oraz portal goGaGa.pl, Hipkiddo.pl, Ladnebebe.pl, Qlturka.pl, StressFree.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, www.trojmiasto.pl