Chcesz zmienić świat na lepsze, ale nie wiesz jak? Wydaje Ci się, że jesteśmy skazani na śmieciowe, trujące jedzenie i życie bez wartości? Wesprzyj Festiwal Cohabitat Gathering 2012 i przekonaj się, że wiele da się naprawić!

Festiwal Cohabitat Gathering w Łodzi (13-14 października) to dwa dni inspirujących spotkań w gronie osób pragnących odpowiedzialnie budować mądry i piękny świat wokół siebie. Festiwal jest niezwykłym tyglem nowatorskich rozwiązań – od domów z gliny przez technologie solarne po modele budowania społeczności.
 
Jak wyjaśnia założyciel organizacji Cohabitat i pomysłodawca Festiwalu – Paweł Sroczyński –  „Aby zbudować dom trzeba wziąć kredyt, leki zamiast leczyć niszczą zdrowie, modyfikowana żywność truje ciało, korporacje degradują ducha przedsiębiorczości, system edukacji tłumi kreatywność, rolnictwo niszczy przyrodę, a technologia jest obecnie zbyt skomplikowana, by ją regenerować, naprawiać lub modyfikować. Nie mogłem zrozumieć źródła tych absurdów wiedząc, że obok nich istnieje tak wiele alternatyw – technologii, metod i narzędzi, które bez problemu harmonizują większość ważnych dla człowieka spraw.

plakatWtedy odkryłem, że stoję u progu niezwykłego zjawiska – coraz większa ilość osób, które spotykam, zupełnie niezależnie od siebie odkrywa te absurdy i zaczyna szukać innej drogi lub wręcz tworzy alternatywy. To jest miejsce, gdzie zaczyna się cała historia, ponieważ kanały dystrybucji informacji do których przywykliśmy, nie dystrybuują już dziś wartościowej wiedzy w tym zakresie. Tak zrodził się pomysł na festiwal – platformę wymiany wiedzy i inspiracji".

Festiwal potrzebuje wsparcia nas wszystkich… 

„W pełni ufając w solidarność tych, którym zależy, postawiliśmy postawić w tym roku wszystko na jedną kartę”. – podkreśla Paweł Sroczyński, prosząc o wsparcie w organizacji i Festiwalu. „Poświęciliśmy już setki godzin pracy oraz włożyliśmy kawał serca w to, aby przygotować festiwal od strony organizacyjnej, jednak jedynym znaczącym źródłem jego finansowania w tym roku jesteśmy My – ludzie dobrej woli ery Internetu. Twoje wsparcie będzie sygnałem, że ten festiwal jest potrzebny. Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest istotne, gdyż finansowane społecznościowe w Polsce dopiero raczkuje." – dodaje.

Jak pomóc?

Jeśli możesz, wpłać nawet drobną sumę na organizację Festiwalu – Szczegóły tutaj Każda złotówka, to kolejny krok do zmiany świadomości społecznej tak, abyśmy potrafili żyć zdrowo w harmonii z przyrodą, czerpiąc z niej to, co najlepsze – jednocześnie nie przyczyniając się do jej degradacji. 

Oprócz wsparcia finansowego, które jest dla powodzenia tego festiwalu kluczowe, bardzo potrzebne są osoby, które zechcą pełnić rolę Ambasadora Festiwalu. 
 
Niezwykle pomocne będzie zrealizowanie wszystkich punktów ścieżki ambasadora:
1. powiadamianie o festiwalu osób, które prowadzą poczytne blogi lub kanały na FB
2. udostępnienie na swojej tablicy Facebook tego zdjęcia: http://on.fb.me/RylHUc
3. zaproszenie swoich znajomych do tego eventu na Facebook: http://bitly.com/CHG_Event
 
Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie: festiwal.cohabitat.net
 
 
Zapraszamy na Festiwal Cohabitat Gathering 2012