Nie masz pomysłu na relaks, więc głównie spędzasz wolny czas przed telewizorem lub monitorem komputera? Zamiast regenerować siły tkwisz w czterech ścianach, bez ruchu i świeżego powietrza? Pora z tym skończyć i zająć się czymś kreatywnym i wyjątkowo zajmującym – uprawą roślin.

Czas, który poświęcisz na uprawianie własnego ogrodu lub dbanie o mini kącik kwiatowy, pozwoli Ci oderwać uwagę od codziennych problemów. Patrzenie jak efekty Twojej pracy kwitną, nabierają kolorów i słodyczy, da ci zastrzyk niesamowitej energii do życia. 

Wysiłek na pewno się opłaci – poprawi się Twoje samopoczucie, spędzisz więcej czasu na powietrzu, w ruchu, w otoczeniu kojącej zieleni.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Nie każdy ma warunki, by móc pozwolić sobie na ogromny ogród kwiatowy, owocowy sad, czy chociażby typowy warzywniak. W zależności od możliwości, proponujemy więc:

Dla właścicieli przydomowych działek

– ogród warzywny –  jeśli się na niego zdecydujesz, zapewnisz sobie zdrową, ekologiczną żywność. Plony z Twojego ogrodu, podbudują nie tylko Twoje zdrowie, ale również domowy budżet (zaoszczędzisz na zakupie warzyw).

 

Główka sałaty

– ogród kwiatowy cieszy oczy i duszę, pozwala wyżyć się artystycznie i stanowi doskonałą iskrę integrującą sąsiadów o podobnych zainteresowaniach. Kwitnące, wydzielające piękny zapach rośliny są ozdobą posesji, ale też wpływają kojąco na zszargane nerwy.

 

Wóz ozdoby w ogródku

– mini sad owocowy – kilka wiśni, jabłoń, a może krzewy porzeczki, agrestu… Przyjemnie będzie patrzeć jak z małej sadzonki wyrasta duże drzewo dające owoce, pod cieniem którego będzie można rozłożyć leżak i wypoczywać.

 

Drzewo wisni

 

Jeśli każda z opcji ma coś atrakcyjnego dla Ciebie i masz odpowiedniej wielkości teren koło domu, warto je połączyć. Będziesz miał wtedy 3w1;)

Domowy ogród

Nie masz działki, nawet malutkiej? – nie jesteś w beznadziejnej sytuacji:

– jeśli masz balkon – możesz stworzyć prawdziwe cudo aranżując swoją mini oazę relaksu i dumy, bo przecież każdy gość będzie z zachwytem wzdychał na jej widok.

 

Kwiaty na oknie

 

– jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem balkonu, warto pomyśleć o załażeniu kącika ziołowego w domu. Nie dość, że rośliny będą pięknie wyglądały, to jeszcze ubogacą smak Twoich potraw. Jakie zioła możesz uprawiać w domu przeczytasz w artykule Zioła z własnej doniczki – co warto uprawiać w kuchni?

Ogród – Twoje Królestwo

Uprawianie ogródka, hodowla roślin i krzewów jest zajęciem przynoszącym radość, relaks i pozwalającym się wyciszyć. Dodatkowym plusem jest to, że dzieło Twojej pracy będzie miało często walory nie tylko estetyczne, ale również smakowe ;D 

Nie zastanawiaj się długo. Przemyśl co sprawi Ci największą radość w uprawie i do czego masz najlepsze warunki. Prześledź wpisy na stronach internetowych skupiających pasjonatów ogrodnictwa i miłośników kwiatów. Może ktoś znajomy będzie mógł służyć radą i pomocą na początku. Zaangażowanie przyniesie efekt, a wdzięczność roślin wydających plon w postaci kwiatów, owoców i warzyw będzie wyjątkową nagrodą i radością.

Życzę powodzenia:)

ZOBACZ TEŻ:
Dziecko wąchające kwiatekOdkryj zieloną siłę zdrowia
Sylwia Kuran