Jak spędzać czas ze znajomymi, rodziną i jednocześnie nie narazić się na znaczne uszczuplenie naszego budżetu? Co robić w domu, żeby się nie nudzić, a jednocześnie dobrze bawić? 

Wyjście „na miasto” bywa kosztowne – kino, pizza, cukiernia. Z drugiej strony, każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu się rozerwać, odpocząć, oderwać myśli od codziennych obowiązków. Jak można się zrelaksować, jednocześnie ograniczając koszty? 

 

Ekonomiczne rozrywki

1. Pożyczaj filmy zamiast je kupować lub płacić za kanały filmowe. 
Prawie każdy ma na półkach całe mnóstwo filmów DVD. Wymieniaj się filmami ze znajomymi i przyjaciółmi. Możesz być pewien, że uda ci się znaleźć u nich fantastyczne filmy, które zawsze chciałeś obejrzeć. 
 
2. Zorganizuj wymianę filmów (lub/i książek) wśród przyjaciół. Poproś wszystkich, by przyszli z filmami do wymiany. Będzie okazja porozmawiać o tym, co kto ostatnio oglądał i dlaczego warto.
 
3. Maraton filmowy w domu. Ustalcie repertuar, zakupcie orzeszki, usiądźcie wygodnie w większym gronie i… chwilo trwaj. 
 
4. Kiermasz ciuchów. U każdego z nas zalegają ubrania i przedmioty, których nie używamy, a są w świetnym stanie. Możesz umawiać się ze znajomymi na imprezy – wymiany. Do tego kawa i ciastka – i świetna zabawa z mnóstwem śmiechu gwarantowana.
KURSY ONLINE:
samodzielne-rodzicielstwoZrelaksowana Mama
Jasna, zwarta, praktyczna, mądra i nowoczesna pomoc w wychowaniu dzieci
Sprawdź!

5. Zróbcie kolację wspólnie. Zapraszając przyjaciół na kolację poproś ich, by przynieśli deser lub przystawki.
 
6. Umówcie się na wspólne gotowanie. Wybierzcie jakiś ciekawy przepis, złóżcie się na składniki i do dzieła. (Na pewno wyjdzie taniej niż w restauracji, a do tego będzie okazja się nieźle pośmiać, porozmawiać spokojnie).
 
7. Piknik. Świetny pomysł, jeśli chcecie spędzić czas na świeżym powietrzu. Możecie wybrać się ze znajomymi, rodziną. Zabierzcie piłkę, paletki i co tylko przyjdzie wam do głowy, by móc zorganizować np. jakieś mini zawody sportowe. W sezonie zimowym – wybierzcie się na sanki lub akcję lepienia bałwana:) PS Nie, nie jesteście na to za starzy. 
 

Gry planszowe8. Noc gier planszowych. Zaproś przyjaciół na turniej gier planszowych. Może to być Monopol lub "Pan tu nie stał". Sprawdźcie szafki – może zalegają tam zakurzone gry?

9. Wieczór robótek ręcznych. Zaproś koleżanki na wieczór dzielenia się umiejętnościami szydełkowania, robienia na drutach czy wyszywania. Zdziwisz się, ile fantastycznych rzeczy potrafią zrobić! 
 
10. Wymiana hobby. Jakie masz hobby, pasję? Może ktoś ze znajomych ma inną i chciałby się wymienić? – „Ja nauczę Ciebie czegoś, a Ty mnie” – a przy tym będziemy się dobrze bawić. Np. wyprawa na ryby, w zamian za naukę tańca. 
 
11. Ciasteczkowy wieczór. Umówcie się na spotkanie poświęcone pieczeniu i dekorowaniu ciastek. Goście przynoszą ze sobą posypki i inne ozdoby do wypieków.
 
12. Zorganizuj wieczór karaoke. W Internecie nie brakuje nagrań z dodanym do nich tekstem. Nieważne, jakie macie talenty wokalne… im więcej fałszowania, tym lepsza zabawa.
 
13. Wspólna wycieczka. Chciałbyś zwiedzić jakieś ciekawe miejsce, ale… koszty. Porozmawiaj ze znajomymi – razem wychodzi taniej. Złóżcie się na paliwo i w drogę. 
 
14. Spacerowa sesja zdjęciowa. To naprawdę wielka frajda. Zabierzcie aparaty – znajdźcie odpowiedni plener i pstrykajcie, ile się da. Śmieszne miny, oryginalne pozy… – spędzicie miło czas, a zdjęcia zostaną na piękną pamiątkę. 
 
15. Bezpłatne. W większych miastach (choć nie tylko), wiele jest imprez, warsztatów itp., które są organizowane bezpłatnie. Poklikaj w Internecie, poszukaj dobrego newslettera i raz w tygodniu sprawdzaj, co w mieście piszczy… (np. wiele wydarzeń, atrakcji dla rodzin z dziećmi zawiera Newsletter Miasta Dzieci).

Inne pomysły na rozrywki?

Znasz inne sposoby, jak niedrogo, a miło spędzić czas w gronie rodziny, znajomych lub w pojedynkę? Podziel się nim w komentarzu i pomóż naszym Czytelnikom ciekawie spędzić czas:) bez ogłaszania bankructwa…