Tak… choróbsko dopadło naszą całą rodzinę. Coś musi być w powietrzu, bo wszyscy chorują… Najpierw zachorował mąż, potem zaraził on córkę, i tak przez tydzień te wirusy czaiły się na mnie i synka.

Musiałam działać, bo po mężu widziałam, do czego to zmierza. Wzięłam więc sprawy w swoje ręce i tak powstała kuracja na bolące gardło

Przyjemna? – nie za bardzo. Skuteczna? ZDECYDOWANIE!
 
Wolę domowe sposoby, niż lek z całą listą skutków ubocznych. 

Sposób na ból gardła

Naturalna Kuracja Anginowa, czyli pozbądź się bólu gardła w dwa dni!
 
Potrzebujemy:
Wodę utlenioną, olejek herbaciany, miód i goździki (ewentualnie szałwie i ocet jabłkowy – jest to opcja niekonieczna)
 
Wykonanie:
 
 •  Najpierw płuczemy gardło wodą utlenioną (wystarczy łyżeczka) z dwa razy, aż będzie gęsta piana. Dzięki niej spowolnimy rozwój tego draństwa choć na chwilę.
  KURSY ONLINE:
  proste-zycieProste Życie
  Porządek w głowie, życiu i domu
  Sprawdź!

 • Następnie do kuracji użyjemy naturalnego olejku herbacianego, który ma działanie antywirusowe, antybakteryjne, odkażające, grzybobójcze, wspomagające układ immunologiczny i przeciwzapalne. To właśnie tego potrzebowało moje gardło, które bolało do granic wytrzymałości. Do płukanki potrzebujesz 4 łyżek letniej wody i czterech kropli olejku. Uprzedzam ja podczas płukania miałam odruch wymiotny, ale naprawdę warto go powstrzymać.
   
 • Na koniec miód. Rozpuść jedną łyżkę miodu w szklance wody (jeśli masz ocet jabłkowy dodaj jedną łyżkę, jeśli nie – mówi się trudno). Dodatkowo, jeśli masz szałwie lekarską, to zamiast wody zaparz ją, poczekaj jak ostygnie i dodaj miodu). Wypłucz gardło. Ta mieszanka złagodzi wszelkie podrażnienia
   
 • I teraz coś ekstra – coś, o czym powiedziała mi Inez, mianowicie goździki, sama używałam ich na dziąsła dla dzieci jako znieczulenie i nigdy bym nie przypuszczała, że można je tak użyć, chociaż to dość logiczne. W każdym razie, weź jednego goździka, dobrze zgnieć go pomiędzy zębami trzonowymi i pozostaw tam na jakiś czas. Goździk ma silne działanie znieczulające; po kilku minutach ssania czuć wyraźną ulgę. Całą kurację powtarzałam 3-4 razy pierwszego dnia, zaś na drugi dzień tylko raz i po bólu, znikł.
 

* Artykuł nie stanowi  porady medycznej, lekarskiej czy farmaceutycznej. Czytelnik przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji co do leczenia, powinien skonsultować się (w zależności od potrzeb) z lekarzem lub farmaceutą.