Każdy  z nas potrzebuje odpoczynku. Obowiązki w domu, zadania do wykonania w pracy czy szkole… Zawsze jest coś do zrobienia na "dziś, już, szybko". Zestresowani, tracimy radość życia i siły, by radzić sobie z codziennymi problemami. Konieczny jest relaks – czas, by móc naładować baterie i nadal z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Jak się zrelaksować, co zrobić, by odzyskać siły i chęci do działania? Zapytaliśmy o to naszych Czytelników. Sposoby na relaks są bardzo różne – grunt, to odnaleźć tą najskuteczniejsza dla siebie; odkryć, co tak naprawdę nas relaksuje i najskuteczniej regeneruje siły.

Sposoby naszych czytelników na relaks

 
Edyta Jędrzejewska – Najczęściej stosowanym przez mnie sposobem na relaks jest aromatyczna kąpiel. Pół godziny w wannie odpręża zarówno umysł, jak i ciało. Można wziąć ze sobą ulubioną książkę, zanurzyć się w ciepłej wodzie i zapomnieć o całym świecie. Ci, którzy nie lubią przesiadywać długo w wannie mogą równie dobrze odprężyć się pod energicznym prysznicem. Woda znakomicie wpływa na nastrój. Gorące kąpiele są idealne przed snem, odprężają i uspokajają. Prysznic z kolei orzeźwi i pobudzi do działania. Relaksujący może być również spacer. Szybki marsz lub spokojny, powolny chód, w zależności od potrzeb i upodobań. Ważne, by spacerować w miejscu spokojnym i przyjemnym – najlepiej, by było oddalone od miejskiego szumu i zgiełku. Ćwiczenia, zarówno te bardzo ciężkie, jak i spokojne, relaksacyjne, doskonale wpływają na zmęczony umysł i ciało. Wspaniale na większość ludzi działa kontakt ze zwierzętami. Może to być spacer z psem albo przejażdżka konna, czy też po prostu spędzenie czasu z ukochanym kotem. Zwierzęta akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy, nie mają wielkich wymagań, potrafią dać z siebie wiele miłości i ciepła, sprawiają też, że zapominamy o problemach, co jest podstawą dobrego odpoczynku.
 
Iwona Wiatr – Siadamy w kółku całą czwórką: ja, mąż i dwie córki. Pijemy cieplutką herbatkę z malinami, w tle słychać cichutką muzykę. A my ze stosu gier planszowych wybieramy taką, która najbardziej pasuje do dzisiejszego dnia. I wsiąkamy na całego – na parę co najmniej godzin. Ze śmiechem, zadowoleniem, przekrzykiwaniem się, okrzykami zwycięstw. Kończymy maksymalnie zrelaksowani i głodni. I pędzimy do kuchni coś zjeść. Jesteśmy po prostu STRESSFREE.
 
Dominika Stokłosa – Z racji, że pracuję umysłowo siedząc cały dzień przy biurku, leniuchowanie na kanapie w moim przypadku nie wchodzi w grę. Dlatego preferuję relaks aktywny. Głównym miejscem mojego domowego odpoczynku jest kuchnia; tam relaksuję się przyrządzając smakołyki dla całej rodziny, a zapach potraw i ciepełko piekarnika jest najlepszą aromaterapią; do tego dochodzi zadowolenie całej rodziny z powstałych pyszności; nic więcej mi nie potrzeba, po takim popołudniu jestem pełna energii i wypoczęta.
 
Magda Stefaniak Hała – Od kilku tygodni najlepszym sposobem na oczyszczenie mojego umysłu z niepotrzebnych emocji i myśli jest dziki taniec z prawie-pięcioletnią Córą. Włączamy muzykę i skaczemy do utraty tchu. Tańce, skakańce i beztroskie wygibasy, śmiech Córy i muzyka – reset "twardego dysku" i mega dawka pozytywnej energii na następne dni! Polecam!! 🙂
KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Izabela Dembkowska – Jestem typową Mamą – Polką. Praktycznie nie powinnam się stresować, bo nie jestem zamknięta w czterech ścianach firmy, a jednak… Życie w ciągłym biegu.. a to zawieźć Córkę do szkoły, Syna do przedszkola, zrobić zakupy, posprzątać, ugotować, wyprać , wyprasować, pamiętać o angielskim Córki, no i o szachach, odebrać ze szkoły, przedszkola, a jeszcze zawieźć do ulubionej koleżanki na urodzinki …. i tak dalej, i tak dalej… niby nic , a ciągle coś. Trzeba o wszystkim pamiętać – i nie narzekać… no bo przecież jest się w tej komfortowej sytuacji, że się nie pracuje i można wszystkiego dopilnować:-) Tak, tylko, że my Mamy – Polki też mamy prawo czuć się zmęczone, przytłumione obowiązkami, monotonią każdego dnia, gdzie efektów naszej pracy nie widać lub nikt ich nie docenia… I wtedy, żeby się odstresować czytam fajna książkę popijając kawę + obowiązkowo coś słodkiego. Relaksuje mnie też słuchanie mojej ulubionej muzyki. Uwielbiam też pójść potańczyć np. w karnawale. Uwielbiam rodzinne oglądanie filmów animowanych w naszej sypialni w weekendy. Oczywiście marzy mi się wyjazd z Mężem – tylko we dwoje … I te wszystkie drobne rzeczy właśnie mnie – Mamie Polce – pozwalają wrócić do formy z naładowanymi akumulatorkami do dalszej pracy:)

Wybierz swój sposób na relaks

Pora zastanowić się nad własną receptą na odpoczynek. Pamiętajcie – praca jest ważna, ale jeśli nie znajdziesz czasu na relaks, nie będziecie mieli sił, aby cieszyć się życiem. Zostawcie swoje propozycje w komentarzach!