Taniec orientalny, ponieważ tak brzmi prawidłowa nazwa tego stylu, wywodzi się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Na szczęście, możliwości związane z nauką tańca brzucha, nie są nam tak dalekie, jak położenie geograficzne Egiptu. W dzisiejszych czasach bliżej przyglądać możemy się każdej z odległych kultur.

Dzisiaj, przez chwilę zatrzymamy się na tej niezwykłej orientalnej formie ekspresji, która na pewno wniesie w życie każdej kobiety wiele zmysłowości i pasji. 

Tancerka stara się w jak najbardziej wymowny i wyrazisty sposób przedstawić rytm oraz melodię za pomocą ciała. Dynamika ruchów świadczy zatem o charakterze podkładu muzycznego. Na początku  nauki problematyczne może wydawać się to, że poszczególne partie ciała poruszane są niezależnie, lecz  bez obaw, sztuka ta idealnie współgra z ciałem kobiety. Jednym z atrybutów, dzięki którym to właśnie żeńska płeć tak dobrze odnajduje się w tym stylu jest wcięcie w talii. Wymieniając dalej, nie można zapomnieć o szerszych biodrach, smuklejszych ramionach oraz oczywiście biuście, przybranym w bogato zdobiony stanik. Tradycyjny strój tancerki, to szeroka zwiewna spódnica, pas lub chusta oraz wcześniej wspomniany stanik. Całość zdobią wszelakiego rodzaju hafty, cekiny, frędzle i monetki. 

Zmysłowość i seksapil

W naturze każdej kobiety leży zmysłowość i seksapil. Czasem potrzebny jest lekki bodziec, aby te cechy uwydatnić. Taniec brzucha pobudza wyobraźnię zarówno tancerek, jak i widowni. Pozwala uwolnić kobiecość i zmysłowość, oraz wyzbyć się kompleksów i odsunąć na bok brak akceptacji własnego ciała.
 
KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!
 
Tancerki otrzymują ogrom pewności siebie i swoich ruchów. Przekłada się to również na życie codzienne. Z biegiem czasu poczucie własnej wartości wzrasta na tyle, iż niepotrzebny jest już bogato zdobiony strój z podkreśloną talią, aby poczuć się w pełni kobieco. Oprócz tego, subtelne i fantazyjne ruchy pomagają zrelaksować się po całym dniu w pracy. Zapomnieć o wszystkich problemach i napięciach, a w zamian oddać się w pełni swojemu ciału i dać ponieść się muzyce. 
 

 
Taniec orientalny regeneruje zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jest to idealny sposób na poprawę sylwetki, spalenie zbędnych kalorii i wzmocnienie swojej postawy. Ujędrnia całe ciało, nie tylko, jak można by się domyślać – brzuch. Tańcząc, ciężko pracują również łydki, biodra, pośladki i uda. W znaczny sposób poprawia kondycję i wytrzymałość. 

Tańcz na zdrowie i urodę

Ruch i ćwiczenia potrzebne są każdemu, niezależnie od wieku. Dlaczego więc nie połączyć pielęgnacji ciała z rozwojem swojej kobiecości? Jedno jest pewne, każda z kobiet pragnie uwodzić i być zauważana. Taniec brzucha, to metoda na zmysłową metamorfozę rodem z orientu. 
 
 
Autor: N.Foltynowic twoja-aura.pl