Skąd się biorą przedmioty, które kupujemy i co się z nimi dzieje, gdy przestajemy ich używać? Jak wygląda system produkcji w dzisiejszym świecie i jaki ma wpływ na otoczenie (kulturę, społeczeństwo, gospodarkę i środowisko)? Kulisy tego wszystkiego odsłania film Story of Stuff (Opowieść o Rzeczach).

Produkujemy coraz więcej rzeczy kosztem środowiska naturalnego, niewolniczej pracy mieszkańców państw Trzeciego Świata i własnego zdrowia. Celowo są to produkty coraz słabszej jakości – im szybciej się zepsują, tym szybciej będziemy zmuszeni kupić nowe. Jeszcze kilka lat temu zakup lodówki, telewizora czy radia był inwestycją na lata, dziś są to jednorazówki, które nie dość, że szybko przestają sprawnie działać, to jeszcze nie opłaca się ich naprawiać. Wyrzuca się wszystko na śmietnik i kupuje nowocześniejsze, ładniejsze. Co rusz zmienia się moda. Dziś kolor czerwony jest na czasie, jutro niebieski w groszki – wszystko to napędza produkcję towarów konsumpcyjnych.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

W niewoli konsumpcjonizmu – Story of Stuff

Zachowujemy się jak  chomik na kołowrotku. Pracujemy bez wytchnienia, by mieć pieniądze, za które kupimy coraz więcej i więcej – zaniedbując jednocześnie rodzinę, rezygnując w własnych pasji i radości. Mamieni reklamami, przekonywani, że bez tego czy owego nie będziemy szczęśliwi, biegamy do sklepu i znosimy do domu zupełnie niepotrzebne produkty

Wmówiono nam, że celem naszego życia i jego wartością jest to, ile i jak szybko możemy "skonsumować", że im więcej mamy, tym jesteśmy lepsi.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Story of Stuff, który zmieni Wasz sposób postrzegania świata oraz pozwoli zrozumieć,  jak bardzo jesteśmy oszukiwani i w jak destrukcyjny sposób eksploatowana jest nasza planeta. Wszystko po to, aby produkcja i zyski z niej były większe.