Soda oczyszczona doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni, przy sprzątaniu i odświeżaniu rzeczy, ale również wyjątkowo przydatna jest w codziennej higienie – pielęgnacji włosów, skóry, a nawet przy oczyszczaniu sztucznej szczęki.

Soda oczyszczona z powodzeniem może zastąpić wiele innych kosmetyków i substancji, które niekonieczne są przyjazne dla naszego zdrowia. Jej użycie jest proste, a sama soda – tania. 

Soda oczyszczona – zastosowanie

1. Pasta do zębów
Pasta wykonana z sody oczyszczonej i 3 procentowego roztworu nadtlenku wodoru może być stosowana jako alternatywa dla komercyjnych past do zębów bez fluoru. Możesz też po prostu zanurzyć szczoteczkę z pastą do sody oczyszczonej, dzięki czemu pasta będzie miała skuteczniejsze działanie.

2. Świeży oddech
Do pół szklanki wody dodaj jedną łyżeczkę sody. Płucz tym usta. Zapachy zostaną zneutralizowane, a nie tylko przykryte pięknym „sztucznym” zapachem.

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!
3. Oczyszczanie protez i innych przedmiotów wkładanych do ust
W roztworze sody można moczyć np. ustniki, protezy – 2 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuść w szklance lub małej misce ciepłej wody. Soda rozpuści cząstki żywności i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

4.  Peeling, scrub do ciała
Soda sprawdzi się doskonale, jako środek do peelingu. Zrób pastę z 3 części sody oczyszczonej na 1 część wody. Delikatnie wmasuj w skórę  kolistymi ruchami. Spłucz.

7. Na ukąszenia owadów i swędzenie skóry
Jeśli ugryzie Cię owad, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody – stosuj jako maść na zmienioną chorobowo skórę. Aby złagodzić swędzenie, nasyp trochę sody do ręki i pocieraj nią wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu. 

8. Piękne włosy
Ocet niesamowicie poprawia kondycję włosów, ale soda ma również świetny wpływ na nie. Nasyp niewielką ilość sody na dłoń, polej swoim ulubionym szamponem. Umyj głowę i dokładnie spłucz – soda pomoże usunąć pozostałości produktów do stylizacji, dzięki czemu, Twoje włosy będą czystsze i łatwiejsze w układaniu.

9. Czyste szczotki i grzebienie
Utrzymuj grzebienie i szczotki do włosów w czystości. Usuń z nich naturalne tłuszcze i resztki włosów. Do małego pojemnika z ciepłą wodą wsyp 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i wymocz w tym grzebień lub szczotkę. Wypłucz i osusz.

10. Dodaj do kąpieli
Dodaj 1/2 kubka sody do kąpieli – pomoże to zneutralizować kwasy na skórze, zmyć tłuszcz i pot, ale również sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka. 

11. Zrelaksuj swoje nogi
Rozpuść 3 łyżki sody oczyszczonej w wannie z ciepłą wodą i mocz w tym nogi. Delikatnie szoruj. 

Soda oczyszczona "działa na medal"

Mam nadzieję, że przykłady zastosowania sody oczyszczonej przydadzą się Wam w codziennym życiu. Warto je przetestować, bo być może okaże się, że są skuteczniejsze i bardziej opłacalne, niż efekty działania stosowanych przez Was środków chemicznych. Soda ma również inne zastosowania, które polecam do wypróbowania – sprawdza się doskonale  w czyszczeniu i odświeżaniu, możecie jej użyć także, aby zrobić wybuchający wulkan i sprawić tym ogromną frajdę swoim dzieciakom:)