Codzienny stres, zmęczenie, niezdrowa dieta – jest wiele czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na życie seksualne. Nie warto jednak pozwolić, aby zaniedbanie czy niechęć do pożycia oddaliło was od siebie i zniszczyło od lat budowany związek. Lepiej zadbać o bliskość zawczasu, bo odbudowanie intymności może być bardzo trudne.

Jeśli zastanawiasz się, jak przywrócić ogień w sypialni, rozważ wzbogacenie diety o produkty, które od wieków znane są ze swoich właściwości redukujących stres, pobudzających neuroprzekaźniki i powodujących szybszy przepływ krwi. Słowem, wprowadź do kuchni naturalne afrodyzjaki, dzięki którym twoje życie seksualne wróci do normy, a może nawet oboje was zaskoczy.

 

POZNAJ NATURALNE AFRODYZJAKI

 

kakao afrodyzjakKakao

Naturalne kakao zawiera substancje o działaniu psychoaktywnym, jak anandamid wyzwalający tak zwane uczucie błogości, teobrominę i kofeinę pobudzające krążenie, argininy wzmacniające libido i oczywiście fenyloetyloaminę, która wpływa na pobudzenie ośrodków przyjemności. A więc na przekąskę gorzka (co najmniej 70%) czekolada!

 

 

 

Kozieradka kozieradka afrodyzjak

Nasiona kozieradki to kolejny sposób na zwiększenie libido. Jeśli więc lubicie kuchnię indyjską, świetnie! Uważa się bowiem, że poza pobudzaniem popędu płciowego ziarna kozieradki pomagają utrzymać zdrową tkankę piersiową, a także poprawiają produkcję mleka u kobiet w okresie laktacji. Fitoestrogeny obecne w ziarnach kozieradki mogą nawet zwiększyć rozmiar piersi.

 

 

orzechy afrodyzjakOrzechy

Orzechy zawierają argininę – aminokwas, który jest odpowiedzialny za syntezę tlenku azotu (NO), która zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych. Arginina zmniejsza suchość pochwy i stymuluje orgazm u kobiet.  

 

 

 

 

Seler naciowyseler afrodyzjak

Seler jest źródłem wielu składników odżywczych, które są nie tylko korzystne dla zdrowia ogólnego, ale też wpływają na potencję. Uważa się, że seler stymuluje przysadkę mózgową, co skutkuje uwalnianiem hormonów odpowiedzialnych za popęd płciowy. Tak jak orzechy, seler zawiera argininę, która rozszerza naczynia krwionośne co powoduje zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych.

 

 

 

żeń-szeń afrodyzjakŻeń-szeń

Żeń-szeń to jeden z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się afrodyzjaków, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Uważa się, że korzeń tej rośliny stymuluje i rewitalizuje ciało. Jest on bogaty w ginsenozydy, które powodują lepsze dotlenienie narządów, dzięki czemu wzrasta aktywność fizyczna. Żeń-szeń podnosi  libido, a u mężczyzn dodatkowo wspomaga produkcję testosteronu.

 

 

 

Szparagiszparagi afrodyzjak

Szparagi są bogatym źródłem folinianu, który wspomaga produkcję histaminy biorącej udział w zwiększaniu popędu płciowego, oraz witaminy E, która jest kluczowa w produkcji hormonów płciowych.

 

 

 

 

pestki dyni afrodyzjakPestki dyni

Nasiona dyni są bogate w cynk, który jest niezbędny w produkcji plemników i zapobieganiu niedoborowi testosteronu u mężczyzn. W pestkach dyni znajdziemy również witaminy  (B, E, C, D, K) oraz minerały (wapń, potas, niacyna), które korzystnie wpływają na zwiększenie libido.

 

 

 

 

Papryczka chilipapryczka chili afrodyzjak

Chili, a także inne ostre przyprawy, zawiera kapsaicynę, która może znacznie poprawić twoje libido. Przyjmowanie kapsaicyny sprzyja uwalnianiu substancji chemicznych, które podnoszą tętno i powodują uwalnianie endorfin, które z kolei skutkują zwiększeniem się popędu płciowego.

 

 

 

cynamon afrodyzjakCynamon

Cynamon uważa się za jeden z najskuteczniejszych afrodyzjaków. Spożywanie cynamonu podnosi temperaturę krwi, co wzmaga apetyt nie tylko fizyczny, ale również seksualny. Nie do przecenienia jest również kwestia zapachu, która wydaje się szczególnie działać na mężczyzn.

 

 

 

 

Imbirimbir afrodyzjak

W Indiach miesza się imbir z jajkami i miodem w celu leczenia impotencji. Spożywanie imbiru powoduje wzrost ciepła przepływającego przez ciało co wspomaga krążenie krwi, zwłaszcza w końcówkach ciała, jak dłonie, stopy i oczywiście narządy płciowe. Imbir zwiększa libido, aktywność seksualną i wrażliwość narządów.