Kupując pościel dla dziecka trzeba brać pod uwagę nie tylko jej efektowny wygląd. Jest kilka bardzo ważnych czynników, które decydują nie tyle o walorach estetycznych, co o komforcie i bezpieczeństwie dziecka. Dlatego warto przyjrzeć się kryteriom wyboru pościeli dla dziecka. Przekonacie się na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru jednego spośród szerokiej oferty produktów.

Jaka kołdra dla dziecka?

Wszystkim rodzicom powinno zależeć na komforcie snu swojej pociechy. Aby tak było, kołdra musi gwarantować wygodę i ciepło. Wybierając kołdrę, na pewno musicie zwrócić uwagę na to, aby była ona antyalergiczna. Świetnym wyborem dla dziecka będzie kołdra wypełniona wełną. Przede wszystkim ze względu na fakt, że nie gromadzi ona kurzu i roztoczy. Jest bardzo lekka, a przy tym zapewnia komfortowe warunki termiczne. Eksperci nie zalecają wyboru kołdry dla dziecka wypełnionej pierzem. Ten rodzaj ma tendencję do łatwego uczulania. Szczególnie w przypadku niemowląt. A przecież kołdra dla dziecka musi być w 100% bezpieczna.

Jaka poszewka dla dziecka?

Wybierając poszewki, powinniście zwrócić uwagę nie tylko na skład, ale także sposób wykończenia. Istotne jest zapięcie poszewki. Najlepiej, jeśli będzie miało formę ukrytego suwaka lub zamknięcia na tzw. zakładkę. Idealnym rozwiązaniem wydaje się pościel z wszytym wkładem. Dzięki temu nie są potrzebne zamki ani guziki. Ma to też praktyczne znaczenie. Takiej pościeli nie musimy rozbierać, tylko w całości wrzucamy ją do pralki.

KURSY ONLINE:
samodzielne-rodzicielstwoZrelaksowana Mama
Jasna, zwarta, praktyczna, mądra i nowoczesna pomoc w wychowaniu dzieci
Sprawdź!


Jakie prześcieradło dla dziecka?

W przypadku dzieci i niemowląt najlepszym rozwiązaniem będzie prześcieradło z gumką. Tak naprawdę jest ono używane również przez dorosłych. Prześcieradło z gumką nie przemieszcza się, co jest jego największą zaletą. Sporą popularnością cieszą się obecnie prześcieradła frotte. Można również zabezpieczyć materac przed przemoczeniem prześcieradłem 2 w 1.

Jaki rozmiar pościeli dla dziecka?

Pierwszym kryterium wyboru rozmiaru pościeli dziecięcej jest oczywiście wielkość posiadanego łóżeczka. Dla niemowląt optymalnym rozmiarem jest 70×100 cm. W przypadku nieco większych pociech trzeba zaopatrzyć się w pościel o wymiarach 100×135 cm, a następnie 140×200 lub 160×200 cm.

Jak prać pościel dziecięcą?

Pościel dziecięca powinna być prana w specjalnym proszku, który nie powoduje podrażnień oraz reakcji alergicznych. Pościel należy wymieniać raz w tygodniu, aby nie dopuścić do zagnieżdżenia się w niej bakterii i roztoczy. Nowo zakupiony komplet trzeba wyprać także przed pierwszym użyciem. W trakcie użytkowania należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na metce.

Wiecie już zatem na co zwracać uwagę, wybierając pościel dla dziecka. Wśród wielu dostępnych modeli z pewnością znajdziecie te idealnie dopasowane do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Artykuł powstał we współpracy z producentem pościeli moker.eu