Każdy, kto posiada drewniane meble ogrodowe, czy też inne konstrukcje drewniane narażone na działanie czynników zewnętrznych, powinien je odpowiednio zabezpieczyć. Malowanie drewna odpowiednimi farbami czy też lakierami ma tutaj wielki sens. Do malowania drewna możemy wykorzystać farby akrylowe albo np. emalie olejno-ftalowe a także inne produkty tego typu, które sprawią, że drewniane powierzchnie różnego typu będą bardziej odporne na deszcz, śnieg czy też szkodniki. Dzięki farbom można także przeprowadzić malowanie drewna na taki kolor, którym chcielibyśmy pokryć np. nasz nowy zestaw mebli ogrodowych itp. Emalii oraz farb można też użyć do malowania mebli, dla których znaleźliśmy obecnie zupełnie inne zastosowanie, wykorzystując je np. w altanie ogrodowej albo przydomowym warsztacie.

Profesjonalne malowanie drewna – gdzie kupić dobre farby do malowania drewna?

Jeśli więc chcemy się dowiedzieć, jak malować drewno wystawiane w ogrodzie albo jakiej emalii albo farby do tego użyć, to z pewnością przyda nam się tutaj profesjonalna podpowiedź w tym zakresie. Kompleksową wiedzę na ten temat najłatwiej będzie nam zdobyć za pośrednictwem sieci. Z pewnością dużą dozę przydatnych informacji na ten temat zapewni nam fachowy „Poradnik Śnieżka„, który bez trudu znajdziemy online. Platforma internetowa Sniezka.pl podpowie nam, czego użyć do usuwania powłok lakierniczych, jak poprawnie przeprowadzić lakierowanie drewna, czy też czym pomalować powierzchnię drewna, by przetrwała ona niejeden deszcz. Dowiemy się tam także, ile kosztuje farba akrylowa do powierzchni drewnianych i czy nie lepiej będzie nam pokryć włókna drewna emalią ftalowo-olejną itd.

 

Dobrze zabezpieczone drewniane powierzchnie – warto malować drewno sprawdzonymi farbami do drewna

Gdy będziemy już wiedzieć, czym malować drewno, możemy odpowiednio przygotować surowe drewno do całego procesu malowania drewna. Oczyszczone drewno można pokryć dobrze dobraną farbą, stosując także przeznaczone do drewna lakiery. Odpowiednio przeprowadzone zabezpieczenie drewna przy wykorzystaniu farby do drewna takiej jak „Śnieżka Supermal Emalia Olejno-Ftalowa” to inwestycja, która w przyszłości zaowocuje dłuższym użytkowaniem krzeseł, stołów, czy też niewielkich konstrukcji drewnianych, pokrytych tego typu farbą. Im więcej będziemy wiedzieć przed malowaniem drewna, tym łatwiej będzie nam sprostać temu zadaniu. Kluczowe znaczenie będzie tu miało przygotowanie drewna – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Emalia pozwoli nam zachować naturalny rysunek słojów oraz lepiej chronić drewno przez kilka lat. Emalie olejno-ftalowe są odporne na środki dezynfekujące, lepiej spływa po nich woda, ich powłoka jest elastyczna i ma żywe barwy, a pomalowane nią drewno jest trudno zapalne. Farby te są bardzo wydajne, ale należy pamiętać, że dość długo schną oraz mają charakterystyczny zapach, który zniknie po pewnym czasie. Jeśli więc już uda nam się oczyścić drewno i pokryć je emalią tak, by uzyskać np. matowe wykończenie drewnianego stołu, dobrze dobrane do rodzaju drewna, to na pewno zakonserwowany w ten sposób rysunek drewna pozostanie z nami na wiele lat. Do malowania drewna na zewnątrz możemy także użyć np. emalii akrylowej od „Śnieżki”, która również sprawdzi się w tej roli, dając nam określony kolor drewna na co dzień. Całość może pokryć dobrze dobrany bezbarwny lakier, który dodatkowo będzie chronił emalię akrylową, skutecznie powstrzymując deszcz albo promienie słoneczne w lipcu itp. Emalia olejno-ftalowa albo emalia akrylowa to zakup, który dobrze ochroni drewniane elementy oraz każdy rodzaj drewna jednolitą powłoką, odporną na działania natury.