Zwykle wszyscy wyczekują z utęsknieniem Majówki i z wyprzedzeniem planują swój długi weekend przy grillu. Kiedy ten okres przemija, nagle orientujemy się, że za pasem Dzień Matki, a my jeszcze nie znaleźliśmy odpowiedniego prezentu. Jeśli przychodzi nam szukać podarunku na ostatnią chwilę, a wciąż w naszej głowie nie zrodził się żaden pomysł, warto skorzystać z poniższych porad.

Czas, miejsce czy doświadczenie – zdecyduj, czego potrzebuje twoja mama

Ile osób, tyle potrzeb. Z tego powodu przed wyborem upominku należy zastanowić się, czego aktualnie może potrzebować nasza rodzicielka. Jedno jest pewne, nie liczą się przedmioty, lecz emocje, których doświadczamy pod ich wpływem. Powinno zależeć więc nam na tym, żeby znaleźć właściwy podarek, który wywoła uśmiech i dostarczy naszej mamie wielu miłych wrażeń.

Jedną z rzeczy, które możemy zafundować bliskiej nam kobiecie, jest czas. Może to brzmieć banalnie, ale chyba każdy z nas na co dzień przekonuje się, że jego zawsze brakuje. Jeśli mamy do czynienia z zapracowaną osobą, która każdą chwilę poświęca swoim obowiązkom, stworzenie dla niej przestrzeni do relaksu lub realizowania się może być na wagę złota.

Kolejnym aspektem jest miejsce. Może bowiem okazać się, że nasza mama pragnie chociaż przez moment zanurzyć się w innej rzeczywistości. Niezależnie czy chodzić tu będzie o podróż w nieznane rejony, odwiedziny u znajomych czy wizytę w konkretnym salonie usługowym, prezent taki skupiać się będzie na eksplorowaniu nowych terenów i kolekcjonowaniu ekscytujących doznań.

Na koniec warto pochylić się nad doświadczeniem, którym również możemy obdarzyć mamę. Wystarczy znaleźć aktywność, która zgodnie z naszą wiedzą mogłaby się jej spodobać. Później pozostaje nam tylko zaprosić ją na wspólny wypad, na którym razem z nią przeżyjemy coś niesamowitego, co być może wpłynie na nasze pasje bądź umiejętności.

Podaruj mamie czas

Wbrew pozorom w tym podpunkcie nie chodzi jedynie o pobycie przez kilka chwil z naszą mamą. Celem będzie natomiast umożliwienie jej spędzenia czasu w sposób przez nią preferowany. Przykładowo, jeśli zaniedbuje ona ostatnio codzienną pielęgnację, ponieważ ma za dużo na głowie, możemy odciążyć ją w obowiązkach i jednocześnie przekazać jej voucher do Yasumi SPA. Sieć specjalistycznych gabinetów posiada swoje placówki w wielu polskich miastach. Na rynku wyróżnia je bogata oferta różnorodnych zabiegów i kuracji. Krótkie wakacje w salonie pozwolą obdarowanej zrelaksować się i odprężyć, bez zbędnego pośpiechu i w sielskiej atmosferze.

Innym przypadkiem będzie sytuacja, w której kobieta nie ma czasu na samorozwój i trudno jej wygospodarować choćby moment na próbowanie nowych rzeczy. Wówczas również możemy przyjść jej z pomocą, fundując jej upragnione zajęcia. Dobrym przykładem jest tu kurs języka angielskiego online, który ze względu na przystępną formę może być realizowany bez wychodzenia z domu. Dzięki dobrodziejstwom internetu obdarowana poprawi pod okiem lektora swoją wymowę i słownictwo. Jednocześnie nie straci czasu na dojazdy, mogąc uczestniczyć w lekcjach z każdego miejsca na ziemi, o wybranej porze.

Zabierz ją w wyjątkowe miejsce

Jeśli nasza rodzicielka nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu, możemy zabrać ją na ekscytujących spływ kajakiem. Woda, zielone brzegi i dochodzące zewsząd odgłosy natury powinny brzmieć wystarczająco zachęcająco dla miłośników fizycznej aktywności.

Alternatywą, która wymaga znacznie mniejszego wysiłku, za to zdecydowanie większej odwagi, będzie Dom Strachu. Zabawa przeznaczona dla 2-6 osób polega na przejściu upiornej trasy usianej przerażającymi pułapkami.

Pomóż jej zdobyć nowe doświadczenia

Zdobywanie doświadczeń przekłada się na wspaniałe emocje, które zostają w człowieku na długo. Aby pomóc mamie zebrać niesamowite wspomnienia, możemy zaprosić ją na jazdę w symulatorze wyścigowym. Będzie to wspaniały prezent dla niej, jeśli interesuje się ona motoryzacją lub przepada za zręcznościowymi grami wideo.

Innym świetnym pomysłem będzie kurs tańca towarzyskiego, w którym uczestniczyć może dwójka rodziców. Dzięki temu spędzą oni więcej czasu razem i ożywią łączącą ich więź, przy okazji ucząc się widowiskowych ruchów.