KONTAKT Festiwal to wydarzenie stworzone z myślą o rodzicach i dzieciach, w trakcie którego odbiorcy będą mogli doświadczyć bliskich spotkań z szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz zainspirować się do odkrywania lepszej jakości życia i kontaktu. Festiwal odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2013 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie.

KONTAKT Festiwal to przestrzeń, w której  rodzice wspólnie z zaproszonymi gośćmi poszukają odpowiedzi na nurtujące pytania, wymienią się doświadczeniami w zakresie wychowania i naturalnego stylu bycia, zainspirują do rozwoju – włączą świadome rodzicielstwo.
 
Program Festiwalu obejmuje cztery strefy: Rozwoju, Relaksu, Slow life oraz Klub Festiwalowy. W przeciągu trzech dni odbędą się w nich liczne warsztaty i spotkania, koncerty muzyczne, wystawa, projekcje, bliskie spotkania z książką, twórcze zajęcia dla dzieci i rodziców, a także Mamuszki – kiermasz produktów eko, hand made i lifestylowych. 
 
Do tworzenia „kontaktowego” programu zaprosiliśmy sprawdzonych prowadzących, ekspertów w swoich dziedzinach, pasjonatów – osoby zainteresowane szerzeniem idei naturalnego podejścia do życia i rodzicielstwa. Jak również artystki i artystów reprezentujących różne dziedziny szeroko rozumianej sztuki, dla których rodzicielstwo i dzieciństwo jest inspiracją.
 
Stąd obecność na Festiwalu min.: Sylwi Chutnik – pisarki, felietonistki, Prezeski Fundacji MaMa, Agnieszki Stein – autorki pierwszej polskiej książki o  Rodzicielstwie Bliskości, Reni Jusis – propagatorki eko-rodzicielstwa, Małgorzaty Boreckiej – Prezeski Stowarzyszenia „Doula”, Joanny Mendeckiej – ekspertki w temacie zdrowego żywienia czy Jarka Żylińskiego – autora bloga o wychowaniu. 
 
Z kolei w ramach wydarzeń towarzyszących będzie można zobaczyć wystawę ilustracji Agaty Królak, posłuchać akustycznego koncertu Meli Koteluk czy Igora Faleckiego i Wojtka Mazolewskiego, a także obejrzeć pokaz ubrań dla dzieci, przygotowany przez młodych polskich projektantów.
 
 
KONTAKT Festiwal w Sopocie
 
 
Aktualne informacje, program: www.kontaktfestiwal.pl
Zapisy na warsztaty: ;
Bilety na koncert Meli Koteluk:
 

 
 
Partnerzy strategiczni:
 Miasto Sopot, MCKA Zatoka Sztuki, Studio graficzne Ponad, Agencja eventowa LIVE, TOŁPA.
Partnerzy: BIO WAY, FIOLET.PL, klubyrodzica.info, CYFROWE.PL, Socatots Piłkarskie Maluszki
Sponsorzy: Tymbark, C.H. Osowa, Olympus, Trefl, PAT&RUB sweet by Kinga Rusin
Patroni medialni: Dzielnicarodzica.pl, Ekomama.pl, Eogdziecka.pl, Miesięcznik dla rodziców GaGa oraz portal goGaGa.pl, Hipkiddo.pl, Ladnebebe.pl, Pakamera.pl Qlturka.pl, Magazyn Psychologiczny Sens, StressFree.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, www.trojmiasto.pl
Organizatorzy: Ósmy Dzień Tygodnia. Pracownia Psychoedukacji, TARAPATY osowski klub mamy i taty