Człowiek – to brzmi dumnie. Jesteśmy wybrańcami, mamy rozum i wolną wolę. Często jednak brakuje nam podstawowych umiejętności sprawiających, że życie jest łatwiejsze i piękniejsze. W poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy pomijamy małe rzeczy, które składają się na nasze życie i stanowią jego prawdziwy fundament.

Warto więc zatrzymać się i pomyśleć prościej, oczyścić umysł i spojrzeć na świat oczami istoty, dla której najprostsza obecność bliskiej osoby jest podstawą do niczym nieograniczonego szczęścia.   

 

Jest wiele rzeczy, które są w życiu istotne. Oto 7 z nich, których możemy nauczyć się od psów.

 

1. Żyć chwilą

Psy mają dobrą pamięć, ale prawda jest taka, że nic nie mogą z nią zrobić. Nie leżą rozpamiętując, co spotkało je wczoraj na spacerze czy tydzień temu u weterynarza. One żyją daną chwilą i tylko na chwilę obecną mają wpływ. Nie sądzisz, że warto spróbować zostawić za sobą przeszłość i choć przez chwilę nie myśleć, co przyniesie przyszłość, ale cieszyć się tym, co tu i teraz?

 

2. Akceptować siebie

Beagle nie chce być labradorem, a pudel nie zazdrości dobermanowi błyszczącej sierści. Nie, każdy z nich jest inny, unikalny. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy akceptowali siebie takimi, jakimi jesteśmy? Pokochaj siebie, a świat będzie piękniejszy.

 

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

 

3. Nie chować urazy

Wczoraj miałeś zły dzień – przeszedłeś obok psa i go nie pogłaskałeś, z twojego stołu nie spadła żadna mała przekąska i szarpnąłeś smyczą, bo pies za długo obwąchiwał drzewo… I co? I nic. Pies nadal przychodzi i kładzie ci głowę na kolanach. Nie czuje niechęci, nie obraża się. Czy tobie przynajmniej od czasu do czasu udaje się odpuścić żal i gniew? Nie gromadź w sobie negatywnych uczuć, nie zatruwają nikogo poza tobą.

 

4. Cieszyć się z małych rzeczy

Wystarczy drobnostka, aby wywołać u psa radosne merdanie ogonem. Nie czekaj na spektakularne momenty, ciesz się wszystkim, co jest wokół. Codziennie wstaje słońce, a kawa pachnie dzisiaj naprawdę rewelacyjnie. Sprawiaj, żeby nawet najmniejsze radości dodawały ci skrzydeł.

 

5. Ruszać się

Psy lubią zabawy, ruch, działanie. To dobry pomysł, żeby brać przykład z ich energii i gotowości do podejmowania wyzwań. Nie zamykaj się w czterech ścianach biura i domu, wyjdź, wędruj, biegaj, wybierz się na rowerową wycieczkę. Ruch to zdrowie!

 

bawiący się pies

 

6. Zawsze być blisko kochanych osób

Pies trzyma się tych, wśród których czuje się bezpieczny i kochany. Jest lojalny i nie opuszcza otaczających go zwierząt czy ludzi, którzy stanowią jego rodzinę. Ma silne poczucie więzi, które każe mu opiekować się "stadem", okazywać wierność. Pielęgnuj w sobie uczucia do bliskich, to na pewno zaowocuje.  

 

7. Pić dużo wody

Pies musi mieć stały dostęp do pitnej wody – doskonale wie o tym każdy właściciel czworonoga. Psy instynktownie wiedzą, kiedy ich ciała potrzebują wody. Nauczmy się tego od nich! Dla prawidłowego funkcjonowania ciała, dla zdrowia i urody picie wody jest kluczowe. Nie zapominaj o tym!

 

ZOBACZ TEŻ:
adoptuj psaDlaczego warto adoptować psa ze schroniska?
Barbara Krawczyk