Wieś jawi się niczym raj wielu mieszkańcom zatłoczonych miast. Zaciskając pasa, złotówka do złotówki skrupulatnie odkładają środki, aby zrealizować swoje największe marzenie – zamieszkać na wsi… oazie spokoju i szczęścia. 

Po latach w betonowych ścianach, bez skrawka własnego trawnika, śniąc na jawie o własnym ogródku… nadchodzi w końcu ta upragniona chwila. Pakujemy dobytek w kartony i zmieniamy adres na "wiejski".

Co takiego jest we wsi, że tak przyciąga? Co nas tak kusi? Jednym słowem, jakie zalety ma mieszkanie na wsi, że miasto tak przy nim traci na wizerunku?

Zalety życia na wsi

1) Zamiast budzika będzie was budził prawdziwy kogut… być może nie zawsze uda mu się trafić w odpowiednią godzinę, jednak swoim pianiem niewątpliwie zasłuży na etat i długie życie. Jeśli nie planujecie posiadania własnego koguta… prawdopodobnie ten od sąsiada chętnie posłuży wam pomocą…
 

2) Będziecie mogli obserwować zmienność pór roku w otaczającej was przyrodzie.
 

3) Warzywa, np. marchew, pietruszka, cebula, a może nawet i ziemniaki  (zależy ile czasu i pracy zechcecie poświęcić) będziecie mogli sami wyhodować, bez chemicznych nawozów, zdrowe i smaczne.
 

4) Skończy się era skaczących wam po głowie sąsiadów, którzy niekoniecznie rozumieją, że przesuwanie mebli w środku nocy może komuś przeszkadzać.
 

5) Nastaną czasy, gdy wasz pupil (pies lub kot) sam się wyprowadzi za potrzebą… Wystarczy otworzyć mu drzwi… (oczywiście przy założeniu, że ogrodzenie domu będzie odpowiednio zabezpieczone). Wy w tym czasie spokojnie będziecie mogli delektować się poranną kawą.

 

Krowa

6) Wasze dzieci będą mogły zobaczyć u sąsiada prawdziwą krowę i dowiedzieć się, że mleko nie pochodzi z kartonika… (no chyba, że pechowo traficie na wieś, gdzie już nie ma krów ;(
 

7) Jeśli tylko wam przyjdzie do głowy taki kaprys, będziecie mogli urządzić sobie grilla z przyjaciółmi pod domem…. Mało prawdopodobne, aby ktoś zawiadomił policję jeśli grubo po północy nabierzecie ochoty na śpiewy i tańce ;D 
 

8) Koniec z bieganiem do parku, żeby móc się poopalać – leżak ustawiony pod domem zupełnie wystarczy. Do tego sąsiedzi będą mieli dodatkową atrakcję;) mogąc podziwiać wasze wdzięki…. 

 

Fotel na werandzie

9) Jeśli kochacie kwiaty, a nigdy nie mieliście warunków, aby posiadać ich większą ilość – będziecie mogli zaszaleć i wykazać się pomysłowością w aranżacji ogródka kwiatowego.
 

10) Świeże powietrze, wszechobecna zieleń, śpiew ptaków – ukoją nerwy i dodadzą sił do codziennej walki o przetrwanie.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

A gdzie wady?

Zaznaczam uczciwie, że artykuł jest wyjątkowo jednostronny, gdyż życie na wsi oprócz zalet ma również i wady. Wymienianie wad kwalifikuje się jednak jako narzekanie i zrzędzenie. Tego zaś robić nie mogę będąc na odwyku – uczę się bowiem  Jak przestać narzekać w 21 dni?  😉

Gdyby komuś przyszły do głowy inne zalety życia na wsi – dopiszcie w komentarzu. Być może zachęcą one kolejne osoby do przeprowadzki na wieś.

 

PS. Wady są również mile widziane, no chyba, że także ograniczacie narzekanie;D