Marudzimy, zrzędzimy i ględzimy rano, wieczór i w południe. Ciągle źle, niedobrze lub pod górkę…. i zawsze na NIE.  Korki, zbyt słoneczna lub deszczowa pogoda, niesmaczny serek do kanapki, nie wspominając już o budzącej grozę teściowej. Każdy powód do narzekania jest dobry.  

Czy to jest normalne? Czy naprawdę świat jest taki paskudny i nic dobrego nas w życiu nie spotyka? A może narzekanie tak nam weszło w krew, że już nie potrafimy dostrzegać dobrych aspektów życia, cieszyć się z rzeczy większych i mniejszych, patrzeć na rzeczywistość z optymizmem i wiarą w lepsze jutro?

Świat nie musi jawić się w czarnych barwach… Wystarczy otworzyć się na jego piękno i nie skupiać się tylko na tym co złe, przy jednoczesnym ignorowaniu tego, co dobre. Przestańmy nakręcać spiralę złych emocji. Im więcej narzekania, tym więcej frustracji, stresu i agresji, która w nas rośnie.

Eckhard Tolle namawia, aby w praktyce wyeliminować ze swojego życia narzekanie. Czym jest jego "Świat bez narzekania w 21 dni"?

Zmień swoje życie w 21 dni

W czerwcu 2006 Will Bowen zainicjował wśród swej lokalnej społeczności "Wyzwanie 21 dni" mające na celu wyeliminowanie wszelkich śladów narzekań i skarg oraz szkód jakie wyrządzają człowiekowi.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Propozycja ta była bardzo prosta: uczestnicy musieli nosić na ręce fioletową bransoletkę z napisem ŚWIAT BEZ NARZEKANIA i wytrzymać przez 21 dni bez jakiejkolwiek skargi lub krytyki typu: boli mnie głowa, nic mi nie wychodzi.

Jeśli przez ten czas uczestnik się nie powstrzyma i będzie na coś narzekał – musi przełożyć bransoletkę na nadgarstek drugiej ręki i zacząć od nowa.

Podejmij wyzwanie

21 dni spróbuj nie narzekać, nie krytykować i nie plotkować. Jeśli uda ci się to osiągnąć, polepszysz jakość swojego życia i samopoczucie, zmniejszysz ryzyko chorób na tle nerwowym. Nie musisz dosłownie zakładać fioletowej bransoletki – użyj tego, z czym ci wygodniej. Może to być np. kamyczek w kieszeni.

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że kiedy nie wytrzymaliśmy i się poskarżyliśmy, to musimy od nowa wytrwale dążyć do celu. Po prostu przekładamy bransoletkę na drugą rękę lub kamyczek do drugiej kieszeni i od nowa liczymy 21 dni.

Narzekanie w myślach na szczęście się nie liczy;) Tylko słowa wychodzące z twoich ust, w tym przypadku bierze się pod uwagę.

Dlaczego 21 dni?

Psychologowie twierdzą, że przeciętny czas potrzebny na nabycie nowego nawyku wynosi 21 dni. Ponieważ narzekanie jest dla większości z nas takim nawykiem, dajmy sobie 21 dni, aby nabyć nowy – WDZIĘCZNOŚĆ.

Propozycja jest taka, że od teraz powstrzymujesz się od narzekania i zastępujesz je WDZIĘCZNOŚCIĄ – kiedy przełamiesz nawyk narzekania, to tym samym będziesz w stanie wyrażać wdzięczność z powodu życia, pracy, zdrowia lub z każdej rzeczy, za którą możesz podziękować z całego serca. Zawsze znajdzie się powód do wdzięczności.

Powodzenia!  Przyjmij to wyzwanie jeśli możesz i żyj, doświadczaj oraz czuj WDZIĘCZNOŚĆ w sobie. Niech twoje życie nabierze jasnych barw.

 

Eckhard Tolle pokazuje nam, jak w praktyce nauczyć się innego, wolnego od narzekania sposobu patrzenia na świat. Obejrzyj prezentację i zacznij już dziś budować swoje nowe życie – pełne radości i cieszenia się każdą chwilą.