Życie jest podróżą. Energia, z którą idziesz przez świat nie jest ani dobra, ani zła. Jest ona uwarunkowana zadaniami, jakie wybrałeś sobie na to istnienie. Energia ta prowadzi cię niezależnie od tego, czy jesteś jej świadomy, czy nie.

Ona współgra z twoją misja życiową. Więc czy najbardziej oczywistym i najlepszym rozwiązaniem nie jest odkrycie jej jak najwcześniej i podążanie przez życie zgodnie z nią? Wiem, że każdy z nas idzie ścieżką swojej misji życiowej, gdy postępuje w zgodzie z własnym sercem. Odzywa się ono za każdym razem, gdy czujesz moc, odwagę, siłę do wykonania czegoś i jednocześnie przynosi ci to wielką radość. Wtedy, gdy odczuwasz Miłość, Dobro, Piękno. Jeśli go słuchasz, wszystko staje się proste, klarowne, spójne. Kierując się sercem, zawsze jesteś chroniony.

Wybór należy do Ciebie

W każdym z nas jest 50% dobra i 50 % zła. To, co wybierasz, zależy wyłącznie od ciebie. Zauważ, że jakieś trudne życiowe doświadczenie dla jednego człowieka może być strasznym, traumatycznym przeżyciem, które całkowicie zrujnuje jego świat i pociągnie na dno. A dla drugiego to samo doświadczenie wywróci świat do góry nogami i stanie się bodźcem do zdobycia najwyższego szczytu.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Każde zdarzenie ma cię czegoś nauczyć. Zachowując pozycję obserwatora, bez oceniania, nie dając się wciągnąć w wir emocji, będziesz wolny w swoim wyborze. Oczywiście z dna również można dojść na szczyt. Wtedy droga się wydłuża. I może się zdarzyć, że będąc już na górze,  pomyślisz, że na samym początku mogłeś podjąć inną decyzję. Zadasz sobie pytanie: „Dlaczego wtedy nie wybrałem tego, co dobre, piękne, prawdziwe?” Więc czy nie lepiej zrobić to do razu?

Skoro potrafisz poczuć, jak to działa, to pomyśl, jak cudownie byłoby, gdyby każdy człowiek podążał drogą swojego serca. Życie według serca wyklucza kłamstwo, fałsz, manipulację. To odpowiedzialność.  Pomyśl, jak bardzo uprościłoby to wszelkie relacje. Pewnie przyczyniłoby się do złagodzenia lub zakończenia wielu (wszystkich?) konfliktów politycznych, religijnych i innych. Ale cały proces zaczyna się od ciebie.

Daj przykład swoim życiem

Tak jak każdy z nas jest dzieckiem, tak samo każdy z nas jest rodzicem, niekoniecznie biologicznym, lecz rodzicem – wychowawcą. Rodzic to opiekun dziecka na to życie. Jego zadaniem jest przekazanie dziecku miłości, akceptacji i wolności, która daje poczucie bezpieczeństwa w wykonywaniu wyborów i  wiąże się z odpowiedzialnością. To również stworzenie dziecku optymalnych warunków do jego rozwoju umysłowego i fizycznego. Poczuj to. Codziennie, w różnych sytuacjach przyczyniasz się do tego, jakie będzie kolejne pokolenie. W jaki sposób? Bardzo prosty i oczywisty – przez swoje życie, dając przykład. I to nie tylko poprzez to, co mówisz, czy robisz, ale również poprzez to, o czym myślisz, a nawet – jakie jest twoje samopoczucie. Wszyscy jesteśmy połączeni. Przykład: sam pewnie niejednokrotnie zauważyłeś różnice w swoich odczuciach podczas rozmów z osobami w różnych stanach. Intuicyjnie rozpoznajesz czy ktoś jest smutny, czy radosny, choć treść słów nie musi tego wyrażać. Dzieci bezbłędnie odczytują stany, uczucia, emocje.

Zastanów się, co przekazujesz sobą.  „Życie jest piękne, świat bezpieczny, ludzie otwarci i pełni miłości?” czy „Życie jest beznadziejne, wszędzie czai się niebezpieczeństwo i trzeba nieustannie uważać, by nie zostać skrzywdzonym, ponieważ ludzie są okrutni?” Ty wybierasz. W każdej chwili spoczywa na tobie odpowiedzialność za przyszłość twoją i wszystkich mieszkańców Ziemi.

W zgodzie z własnym sercem

Życie w zgodzie z sercem, podążanie za własną energią poprzez realizowanie misji życiowej, przy jak najpełniejszym wykorzystaniu potencjału, przynosi poczucie spełnienia. Wybór drogi serca w każdej chwili twojego życia, daje pewność, radość i wewnętrzny spokój, ponieważ znika wtedy miejsce na jakiekolwiek kalkulacje. Gdy jesteś na swojej drodze i w pełni realizujesz swój potencjał duchowy i umysłowy, wtedy rozwijasz się, wzrastasz, czujesz się szczęśliwy. Wyobraź sobie, że inni są w podobnej sytuacji. Jak zmienią się relacje między wami? Jak zmieni się twoje najbliższe otoczenie, kraj, świat?

Wejdź na tę drogę.

Warto.

 

——————————————————————————————–
Au
tor – Magdalena Kowalewska – Fascynuje ją pełne podejście do rozwoju człowieka jako połączenie ścieżki serca, duchowości z nowoczesnymi metodami naukowymi; połączenie serca i umysłu w ciele. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Strategie Inwestycyjne i Kapitałowe. Studiowała również Terapie Naturalne w Studium Psychologii Psychotronicznej. Od dziecka związana ze sportem. Przez wiele lat trenowała Karate Kyokushin i prowadziła zajęcia sportowe dla kobiet. Praktykuje jogę. Jest coachem, trenerem oraz mamą czteroletniej Mai.