Czym się kierujesz sięgając po cienie do powiek, krem do twarzy, balsam do ciała czy płyn do kąpieli? Ceną, reklamą, estetyką opakowania, a może składem? Trzeba przyznać, że opieranie się tym ostatnim, mimo że wskazane – może sprawiać sporo trudności. Jak rozwiązać ten problem?

Jak grzyby po deszczu pojawiają się w sklepach kolejne kosmetyki… Seria goni serię, każdy jest lepszy od poprzedniego i bardziej (niby) skuteczny, wydajny i wyjątkowy… Producenci prześcigają się w pomysłach… – a my głupiejemy, bo co wybrać w takim kosmetycznym chaosie? Szczególnie, gdy zależy nam, by nie nacierać się szkodliwymi substancjami…

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

Na pewno naturalne?

TAK – dość powszechnie możemy przeczytać na opakowaniach kosmetyków (w tym również tych dla dzieci) – przyjazne dla skóry, zdrowe, eco, bez…., naturalne… itp. W wielu przypadkach jednak np. naturalne znaczy tyle, że oprócz niezbyt zdrowych składników… dodano wyciąg z jakiejś rośliny;) 

Ratunkiem mogłoby być domowe, własnoręcznie przygotowywanie kosmetyków pielęgnacyjnych…  – nie każdy z nas jednak ma czas, czy też zupełnie go to nie pociąga… Co w takiej sytuacji? Szczególnie, że zwykle brak nam wiedzy, by po jednym spojrzeniu na skład kosmetyku od razu, choć orientacyjnie ustalić, co w nim siedzi… (Przydatne jest to szczególnie, jeśli my lub ktoś z naszych bliskich ma problemy skórne – nietolerancje, alergie, itp.) .

Prześwietlić kosmetyk

Z pomocą przychodzą nam specjalne miejsca w sieci, gdzie możemy wpisać skład kosmetyków i przeczytać, co to takiego. Analizując opis po opisie mamy możliwość wyrobić sobie o nim zdanie i podjąć decyzję, czy chcemy mieć go na półce i na sobie, czy też nie… Zajrzyjcie na te strony – mam nadzieję, że okażą się przydatne:

www.kosmopedia.org/encyklopedia – skarbnica wiedzy o kosmetykach
kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow – wpisujesz skład… i gotowe

 

Warto przeczytać również:
Jak kupować kosmetyki?
Co oznaczają symbole na kosmetykach?