Podpowiadamy, jak urządzić kącik do relaksu w ogrodzie. Nawet najmniejszy, przydomowy ogródek może stać się oazą odpoczynku! Późną wiosną, latem i na początku jesieni ogród jest idealnym miejscem, w którym możemy zapomnieć o całym świecie.

Kolorowe kwiaty, bogactwo zieleni i aromatyczny zapach ziół sprawiają, że to idealne miejsce do odpoczynku. Przyjemnie jest odprężyć się na hamaku, poopalać na trawie, napić kawy pod gruszą lub delektować zapachem róż, maciejki lub konwalii z książką w ręku.

Kącik jak ze snu

Aby w słoneczne popołudnie móc w pełni odpocząć po dniu pracy, uciec myślami gdzieś daleko lub uciąć sobie przyjemną drzemkę na świeżym powietrzu, warto zaaranżować w ogrodzie przestrzeń, która będzie szczególnie sprzyjała relaksowi. Wybierzmy zaciszne miejsce – niech to będzie zakątek wśród bujnej roślinności, lekko zacienione strefa wśród drzew, przestrzeń osłoniona przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jeśli wybór takiego kącika nie jest oczywisty, zaaranżujmy go sami wykorzystując kratownicę ogrodową, treliaż lub stelaż z drewna bądź metalu, na którym powiesimy zwiewne, materiałowe zasłony. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie wiklinowych lub bambusowych ekranów. Również jaśmin gwiazdkowy, którego śnieżnobiałe kwiaty wspaniale pachną, oraz inne pnącza pomogą nam stworzyć ogrodową oazę spokoju.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Relaksująca aranżacja

Wybrany przez nas osłonięty zakątek wymaga odpowiedniej aranżacji. Miłośnicy delikatnego kołysania mogą powiesić między drzewami kolorowy, wygodny hamak lub huśtawkę zapraszającą do odpoczynku. Obok warto postawić nieduży, ogrodowy stolik, na którym będą mogły stanąć pyszne, letnie przekąski.

 

Relaks w ogrodzie

W ogrodzie świetnie zaprezentują się także otomany, duże poduchy i niskie stoliki kawowe. W takim otoczeniu nie tylko można doskonale odpocząć, ale również urządzić niezapomniane spotkanie z przyjaciółmi! Miłośników minimalizmu ucieszy koc i poduszka rozłożone na trawie lub ławka, na której będzie można zasiąść z książką. Aby wieczory w ogrodzie były równie odprężające, co popołudnia, zadbajmy o odpowiednie, nastrojowe oświetlenie. Magiczną, wieczorną atmosferę osiągniemy dzięki lampionom i pochodniom ogrodowym. Świetnie sprawdzą się także lampy solarne poukrywane w różnych miejscach ogrodu, które po zmroku rozbłysną jak gwiazdy na niebie.

Kojący wpływ roślin

Nic nie relaksuje bardziej niż stąpanie bosymi stopami po świeżej, soczystej trawie! Jednak trawa to nie wszystko. Warto zadbać o kwiaty i krzewy, dzięki którym przebywanie w ogrodzie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Najlepiej zdecydować się na pachnące gatunki, które wypełnią ogród upajającym aromatem. Warto także pamiętać o tym, aby roślinność, którą wybierzemy, cieszyła nasze oczy jak najdłużej: w ogrodach doskonale sprawdzą się heliotropy i szałwie. Jaśmin, hortensje, liliowce, naparstnice, fuksje i róże również pomogą stworzyć kojącą atmosferę. W otoczeniu kwiatów i skalniaków doskonale zaprezentuje się oczko wodne, poidełko dla ptaków lub nieduża fontanna. Nic tak przecież nie uspokaja jak wsłuchiwanie się w przyjemny szum wody.

 

Relaks w ogrodzie

Ogrody, w których wszystkie elementy tworzą harmonijną całość, pięknie się prezentują i stanowią idealne miejsce do wypoczynku. Dzięki kilku drobnym zabiegom możemy stworzyć w ogrodzie kącik do relaksu, w którym z przyjemnością zregenerujemy siły po ciężkim dniu pracy. Powodzenia.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Westwing.