Patrzysz w lustro i co widzisz? Swojego wroga czy przyjaciela? Trudno Ci zaakceptować swoje ciało? Ogarnia Cię złość i poczucie bezsilności na myśl o nim? Co zrobić, gdy trudno znieść samego siebie, gdy wizja wymarzonego ciała, jaką nosisz w głowie nie pokrywa się z rzeczywistością? Gdy brak akceptacji samego siebie staje się źródłem frustracji, niskiej samooceny, problemów ze zdrowiem, życia w ciągłym napięciu i stresie…

Stan psychiczny człowieka nie pozostaje bez wpływu na organizm i jego funkcje. Ciągły stres i życie w napięciu potrafią bardzo negatywnie odbić się na naszym ciele i tym, jak je postrzegamy. Zajadamy stres lub się głodzimy nie potrafiąc znaleźć równowagi w odżywianiu. Przychodzi poczucie winy, okres wzmożonych ćwiczeń fizycznych, które traktujemy jak zasłużoną karę. „Zjadłeś – to teraz cierp”. Wylewamy siódme poty, by wrócić do domu i znowu oddać się pokusie jedzenia bez umiaru.

Często patrzymy na siebie i czujemy złość… Ciało żyje swoim życiem, staje się wrogiem… nie jest takie jak pana z reklamy, czy pani z bilbordu. Coraz silniej odczuwamy zmęczenie, w pracy ciągłe problemy, w domu nie ma chwili spokoju – agresja kieruje się w stronę ciała, bo przecież nasze negatywne emocje muszą znaleźć gdzieś ujście.

Mała ilość snu, nieumiejętność odpoczywania, regeneracji sił, zaburzenia w odżywianiu i rosnące napięcie…. Ile wytrzyma nasz organizm? Kto się nad tym zastanawia? Przecież uważamy, że nasze ciało zrobi to, co mu każemy, zniesie wszystko, znajdzie energię na każdy wysiłek.

Wykorzystując resztki sił doprowadzamy nasze ciała do ruiny. Psychika wpływa destrukcyjnie na ciało…, a efekty tego  widoczne są w lustrze i wynikach badań. To znowu odbija się negatywnie na poczuciu własnej wartości i samoakceptacji. Błędne koło się zamyka.

Jak znaleźć równowagę?

Chcesz odzyskać „radość” własnego ciała, powrócić do równowagi w postrzeganiu siebie, przestać borykać się z zaburzeniami łaknienia i nadwagą, popatrzeć na swoje ciało, jak na dobrego i wiernego przyjaciela, który zasługuje na troskę i szacunek? Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem! 

Warsztaty online "Pokochaj swoje ciało" powstały na bazie autorskiego programu znanego psychoterapeuty i trenera Wojciecha Eichelbergera.  Kolejne etapy warsztatów odbywać można w dowolnym czasie i miejscu, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Przeznaczone są dla osób (kobiet i mężczyzn), które pragną spojrzeć na siebie z życzliwością i troską.

 

 

wojciech_eichelberger_warsztaty

 

 

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli choć na jedno z pytań Twoja odpowiedź brzmi – tak!

 

 • patrzysz w lustro i nie potrafisz zaakceptować swojego wyglądu?
 • ciągle porównujesz się do innych?
 • czujesz agresję w stosunku do swojego ciała?
 • na sytuacje stresowe reagujesz nadmiernym jedzeniem lub głodzeniem się?
 • masz tendencje do samookaleczeń?
 • Twoje ciało jest dla Ciebie wrogiem, z którym toczysz wojnę?
 • uważasz ciało za nadrzędzie, które bezlitośnie eksploatujesz?
 • nie umiesz odpoczywać, regenerować sił?
 • nie potrafisz właściwie odczytywać sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało?
 • nie wiesz, jak poradzić sobie ze szkodliwymi nawykami, niszczącymi Twoje ciało?

   

Ciało nie jest niezniszczalne, wymaga troski i regeneracji. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem i zadowoleniem z życia – zapewnij mu warunki do wypoczynku i regeneracji sił. 

Zapisz się na warsztaty

 

Dlaczego e-learning?

 • Bo bez problemu znajdziesz na to czas (sam decydujesz, kiedy i gdzie przechodzisz kolejne etapy szkolenia – wystarczy dostęp do Internetu).
 • Bo cena jest wyjątkowo atrakcyjna – trening stacjonarny tego typu jest kilka razy droższy. Nasze szkolenie zapewni Ci dostęp do wiedzy i ćwiczeń na tak samo wysokim poziomie, jednak w nieporównywalnie niższej cenie.