Kiedy ostatnio miałeś kredkę czy ołówek w dłoni? Nie takie wirtualne, ale te zwykłe… drewniane. Pamiętasz jeszcze te czasy, gdy jako dziecko – w hurtowych ilościach "przerabiałeś" kolejne kolorowanki? Wtedy pozwalały Ci odkrywać świat i cieszyć się kolorami… teraz, gdy jesteś dorosły – pomogą Ci się odstresować i ćwiczyć uważność!

Bywa, że żyjemy w ogromnym chaosie – natłoku spraw, zadań, zobowiązań, problemów, praktykujemy multitasking. To wszystko generuje stres i zaburza uważność (mindfulness). Powstaje błędne koło, bo im więcej stresu, a mniej uważności, tym trudniej radzić nam sobie z tym, co niesie codzienność, dostrzegać szanse, ale też i zagrożenia, reagować mądrze i adekwatnie do sytuacji, być kreatywnym i skupionym w pracy. 

 

 

kolorowanka dla dorosłych

 

Kolorowanki antystresowe 

Kolorowanki nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Obecnie dużą popularnością cieszą się przygotowane specjalnie dla dorosłych kolorowanki antystresowe, wspierające nas w ćwiczeniu uważności, koncentrowaniu się na "tu i teraz" – zamiast zatapiania się czarnowidztwie, myślactwie.

Kolorowanie wymaga skupienia i uważnego, precyzyjnego wypełniania kolorami często bardzo małych elementów wzorów. Uspokaja, relaksuje i wycisza. Motywów mamy ogrom – każdy z Was znajdzie coś dla siebie: ptaki, ryby, owady, rośliny, warzywa, owoce, motywy ozdobne z różnych kultur/religii, stron świata, abstrakcje, architektura, itp. Niektóre z nich są tak piękne, że po wypełnieniu kolorem, aż się proszą o włożenie w antyramę, czy stylową ramkę i powieszenie na ścianie.

Można je kupić w postaci specjalnych książek, zeszytów do kolorowania (zwykle bardzo ładnie wydanych) lub pobrać z Internetu i wydrukować. Na początek warto przetestować, jak Wam się spodoba takie kolorowanie na kilku wydrukach z Internetu. Będzie to doskonała sposobność, by bez nakładu środków finansowych przekonać się, czy kolorowanie stanie się dla Was połączeniem przyjemnego z pożytecznym

 

Kolorowanki antystresowe do pobrania