Trudny szef potrafi spędzić sen z powiek, ale może również pomóc osiągnąć sukces w pracy. Tak, to brzmi dosyć absurdalnie, a jednak zachęcam do zastanowienia się nad tym.

Jeśli rzeczywiście traktujesz swoja karierę poważnie, nic nie powinno przeszkodzić Ci we właściwym jej kreowaniu – nawet Twój szef.

Wykorzystaj poniższe 3 kroki, aby poradzić sobie z trudnym szefem:

Krok 1: Skoncentruj się na pracy / na swoich zadaniach

Trudny szef potrafi silnie dekoncentrować pracownika, jednak nie pozwól się wciągnąć jego nastrojom. Skoncentruj się na tym co masz wykonać, oraz na swoich pozostałych obowiązkach. Spora część ludzi daje się wciągać w biurowe plotkowanie i politykierstwo do tego stopnia, że kompletnie tracą z pola widzenia te rzeczy, które są rzeczywiście ważne. Takich pracowników pozbędzie się chętnie każdy szef. Koncentrując się na swoich zadaniach odwrócisz swoją uwagę od zajmowania sie uciążliwym szefem. W ten sposób również zaimponujesz pozostałym swoimi wynikami.

Krok 2: Zatrzymaj uciążliwego szefa w miejscu pracy

Wiele osób zabiera część pracy do domów. Czasami przenoszą do domu również wszystkie negatywne nastroje, które towarzyszyły im w miejscu pracy. Jeśli zdarzy się, że któregoś dnia twój szef dał ci popalić, nie zabieraj tego ze sobą do domu. Zostaw wszystkie uczucia z tym związane w pracy.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Dom to miejsce w którym możesz odpocząć i być sobą. Dom to miejsce, w którym to ty jesteś szefem. Jeśli będziesz nieustannie rozpamiętywał zdarzenia z całego dnia, twoje urazy będą się pogłębiały i ucierpi na tym twoja wydajność. Jeśli przyszło ci zmagać się z uciążliwym szefem, najlepiej będzie skrócić życie wszystkich negatywnych uczuć i emocji.

 

Krok 3: Nie traktuj tego problemu osobiście

Jedną z najważniejszych zasad w radzeniu sobie z trudnym szefem jest zachowanie dystansu i nie traktowanie wszystkiego osobiście. Jesli przygotowany przez ciebie raport zostanie ostro skrytykowany przez szefa, słuchaj tego co mówi uważnie i zapisuj wszystkie uwagi skrupulatnie. Nie podsycaj urazy, nie planuj zemsty. Taki sposób myślenia nie ma najmniejszego sensu i prowadzi donikąd. To tylko praca, nie ma nic wspólnego z twoją osobą.

Jeśli jednak szef przekroczy granice, poinformuj go o tym z szacunkiem. Jeśli sytuacja nadal się nie zmieni, możesz złożyć formalną skargę do przełożonego twojego szefa lub do działu kadr. Tylko tyle jesteś w stanie zrobić. Radzenie sobie z trudnym szefem oczywiście nie należy do spraw najłatwiejszych, jednak jeśli działasz w przemyślany sposób, masz rodzinę i przyjaciół, którzy cię wspierają, nic nie powinno cię przygnieść na zbyt długi czas.

ZOBACZ TEŻ:
zadowolony mężczyznaSposób na zadowolenie z pracy? Rób to, co kochasz
Barbara Krawczyk