Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczkami kręconych, czy też prostych włosów, większość z nas marzy o tym, aby nasze pasma po umyciu i wysuszeniu były idealnie gładkie. Niestety, choć niektórym udaje się osiągnąć ten efekt, bardzo często nie trwa on długo. Puszące się włosy to problem znacznej części kobiet i przy codziennej pielęgnacji bądź stylizacji włosów może stać się źródłem niemałej frustracji. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się odpowiednio dobrana odżywka do włosów. Sprawdź, czym kierować się przy jej wyborze.

 

Puszące się włosy – częsty problem

Wystarczy odrobina deszczu bądź wilgoci w powietrzu i Twoje włosy zaczynają się puszyć? Nie jesteś jedyną osobą, która zmaga się z tym problemem. Puszenie się włosów może wynikać z kilku czynników. Bardzo często ma ono miejsce w przypadku pasm suchych i kręconych, które wykazują cechy włosów wysokoporowatych. Puszenie się włosów wynika w dużej mierze z ich budowy, ponieważ włosy wysokoporowate posiadają naturalnie mocno odchylone łuski, które w kontakcie z wodą lub wilgocią ulegają jeszcze większemu odchyleniu.

Nie tylko kręcone włosy mogą ulegać puszeniu. Często ma to miejsce także w przypadku falowanych, a nawet prostych pasm. Przyczyna tego problemu tkwi w zbyt częstych zabiegach upiększających, jak farbowanie, rozjaśnianie czy częste prostowanie. Zabiegi te mechanicznie uszkadzają strukturę włosa, prowadząc m.in. do zwiększenia jego porowatości.

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

Odżywka do włosów – sposób na ich puszenie

Aby zapobiec nadmiernemu puszeniu się włosów, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto pamiętać, że także niektóre kosmetyki, a dokładniej zawarte w nich składniki mogą nadmiernie wysuszać włosy i z czasem doprowadzać do ich spuszenia. Pasma, które wykazują tendencje do puszenia się, przede wszystkim potrzebują w swojej pielęgnacji emolientów. To substancje, które odżywiają i delikatnie natłuszczają włosy, zabezpieczając je tym samym przed utratą wody. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzą się odżywki do włosów Loreal.

Emolientowa odżywka do włosów powinna stanowić podstawę w pielęgnacji loków oraz włosów wysokoporowatych. Emolienty (na przykład masło kakaowe, masło shea czy oleje roślinne) to substancje, które oprócz odżywienia i zabezpieczania włosów przed utratą wody chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi, zmiękczają włosy i sprawiają, że stają się one bardziej elastyczne i znacznie łatwiej się układają. 

 

Ochrona przed puszeniem – jakich składników unikać?

Aby odżywka do włosów skutecznie odżywiała włosy i zabezpieczała je przed puszeniem, musimy zwracać bardzo dużą uwagę na to, jakie składniki są w niej zawarte. Zdecydowanie powinniśmy unikać kosmetyków, które zawierają alkohol, mydło i silne detergenty (np. SLS-y), ponieważ te substancje z czasem mogą przynieść nam zupełnie odwrotny efekt.

W odżywkach do włosów niezalecane są także różnego rodzaju oleje mineralne czy silikony. Substancje te co prawda dają praktycznie natychmiastowe wrażenie wygładzenia włosów, jednak nie posiadają żadnych substancji odżywczych. Co więcej, oblepiają włos i utrudniają substancjom aktywnym wniknięcie do jego wnętrza, a także są dość trudne do zmycia.