W zupie, z sosem albo serem, szpinakiem czy mięsem – makaron jest częstym bywalcem na naszych stołach. Kto z was jednak wie, że można go wykorzystać nie tylko w sferze kulinarnej, ale również, jako wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny? Ozdoby z makaronu mogą budzić zdumienie swym urokiem i różnorodnością. 

Makaron niejedno ma imię – taka ilość kształtów, kolorów i faktur daje ogromne pole do popisu każdemu, kto chce poeksperymentować. Do tego, garść fantazji, pistolet do kleju, złota czy srebrna farba i już mamy – nastrojowe dekoracje świąteczne. Ozdoby z makaronu pięknie wyglądają na choince lub jako dekoracja na świąteczny stół.

Przed świętami można urządzić wspólnie ze starszymi dziećmi wielką zabawę z makaronem. Możecie tworzyć, jak podpowiada wam fantazja lub kupić książkę, która krok po kroku poprowadzi was przez makaronowe żabki, łańcuszki, szopki. Będzie to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do rodzinnej integracji i relaksu.

Jak zrobić anioła z makaronu?

Jak zrobić choinkę z makaronu?

Pistolet do klejenia – przydatny zakup

Jeśli nie chcecie brudzić dłoni klejem z tuby – warto zapatrzeć się w pistolet do klejenia na gorąco. Jest on bardzo łatwy w użyciu. Podłącza się go do prądu i uprzednio włożywszy do niego specjalny wkład z klejem (przypomina patyczek grubości kciuka) łączy się z jego pomocą poszczególne elementy dekoracji. Umożliwia precyzyjną, wygodną pracę, bez konieczności długiego oczekiwania, aż klej wyschnie (ten stosowany w pistolecie jest bezbarwny i estetyczny w wyglądzie).

Najprostszy model pistoletu można kupić już za ok 30 zł.

 

Pistolet do kleju