Zabawa jest niezbędna dla poznawczego, fizycznego, społecznego i emocjonalnego rozwoju dziecka. Jest to również doskonała okazja, aby rodzice mogli w pełni razem z dziećmi uczestniczyć w przyjemnych i pełnych bliskości aktywnościach.

Zabawa pomaga w rozwoju

W zabawie dzieci używają swojej kreatywności, rozwijają wyobraźnię, zręczność, siłę fizyczną i sferę emocjonalną. Poprzez zabawę odkrywają otaczający świat. Zabawa pomaga dzieciom rozwijać nowe umiejętności, uczy pracy w grupie, dzielenia się, negocjowania i rozwiązywania konfliktów. Dzięki zabawie dzieci mają możliwość odkryć własne obszary zainteresowania i zaangażować się w czynności, w których będą się realizować.

Gry i zabawy zręcznościowe dodatkowo pomagają budować aktywne, zdrowe ciało. Jest to wyjątkowy sposób na zwiększenie aktywności fizycznej u dzieci, co jest bardzo ważne w rozwiązywaniu rosnącego problemu otyłości wśród dzieci.

KURSY ONLINE:
samodzielne-rodzicielstwoZrelaksowana Mama
Jasna, zwarta, praktyczna, mądra i nowoczesna pomoc w wychowaniu dzieci
Sprawdź!

Zabawa jest ważna

Dla dziecka jednak zabawa z rodzicami to po prostu radość, a dla rodzica wyjątkowa okazja, aby zobaczyć świat z punktu widzenia swoich pociech i w pełni zrozumieć ich perspektywę. Cenne doświadczenia, wszechstronny rozwój i świadomość, że zapewniamy naszemu brzdącowi szczęśliwe dzieciństwo to wartości dodane.

 

Zabawy z dzieckiem – pomysły

Zabawy w domu i w podróży, badawcze, integracyjne, koordynacyjne, muzyczne, relaksacyjne, twórcze, na specjalne okazje, w kuchni – zatrzęsienie pomysłów oferuje miastodzieci.pl.

Kliknij link, aby wkroczyć do kopalni zabaw dla dzieci! ==> http://miastodzieci.pl/zabawy/