Nigdy nie sądziłam, że w zoo zachwycą mnie nie tyle ogromne słonie, wysokie żyrafy czy groźne lwy… – ale świnki morskie. Zoo w Hanowerze zadziwia nie tylko ilością zwierząt, ale również troską o to, by żyły w jak najlepszych warunkach.

Odwiedziny w hanowerskim Zoo pozwalają odbyć wędrówkę po świecie zwierząt – pasjonującą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 7 obszarów tematycznych przybliża środowisko życia wielu gatunków ssaków, gadów, ptaków… i pozwala stanąć z nimi twarzą w twarz (ponad 3.400 mieszkańców).
 
Po wejściu do Zoo warto zatrzymać się na chwilę przy miasteczku zamieszkanym przez… świnki morskie. Sprawiło mi to ogromna frajdę, nie wątpię więc, że dzieciom sprawi jeszcze większą… Małe domki, rzeczka, plac zabaw, biegający po sporym terenie mieszkańcy tego miejsca – świnki morskie w różnych kolorach… Widok wart podziwiania i kilku zdjęć:)
 
 
Świnki morskie
Fot. Joanna Wilgucka
 
Spacerując alejkami przekonacie się, jak wiele tu zieleni, krzewów, drzew, traw sprawiających wrażenie, że rosną dziko (do tego odpowiednio ukształtowany teren – mini skały, nasypy itp.) wszystko po to, by odtworzyć jak najbardziej naturalne warunki życia zwierzętom… Co ciekawe, nawet kosze na śmieci wkomponowują się w tło krajobrazu (odpowiednia kolorystyka i naniesione grafiki). Nie zdziwcie się również, jeśli zobaczycie ogon samolotu wystający z zarośli… dawno temu się tu rozbił i tak już został… (żartuje oczywiście, to element dekoracyjny).
 
 
Zoo w Hanowerze
Fot. Joanna Wilgucka
 
Atrakcji nie brakuje i nogi mogę rozboleć od spaceru… Warto więc wsiąść do tratwy i popłynąć na wyprawę – bardzo fajne przeżycie, gdy mija się stojące na brzegu ptaki czy żyrafę, wsłuchuje w szum wody i podziwia dzikie krajobrazy.
 
 
Zoo w Hanowerze
Fot. Joanna Wilgucka
 
W trakcie wędrówki nie zapomnijcie również odwiedzić białych niedźwiedzi i fok. Będziecie mogli sprawdzić, co robią one pod wodą wstępując do największej atrakcji strefy Yukon Bay: Henry’s Underwater World znajdującego się w kadłubie Yukon Queen. Stojąc w tym zanurzonym pod wodą pomieszczeniu z 39 oknami panoramicznymi, poczujecie się jakbyście weszli do świata morskich głębin… szczególnie, jeśli do okna podpłynie foka, czy niedźwiedź…
 
 
Zoo w Hanowerze
Fot. Joanna Wilgucka
 
 
Zoo w Hanowerze jest czynne przez cały rok – w lecie od godz. 9 do 18, a w zimie od 10 do 16.  Szczegóły na stronie ZOO
 
(Stan na kwiecień 2013 r.)