Spójrz na zawartość swojego kosza na śmieci? Co zawiera? Ile procent z tego to puste opakowania po produktach żywnościowych? Pewnie większość… W sklepach bywa trudno kupić żywność bez opakowania, nawet jeśli  do niczego nie jest nam potrzebne. Nie we wszystkich jednak. Np. w  Berlinie znajduje się ciekawe miejsce – Original Unverpackt (Oryginalnie Niezapakowane), w którym można zakupić jedzenie bez fabrycznych opakowań.

Codziennie miliony ton opakowań/odpadów obciąża nasze środowiska naturalne i naszą kieszeń (bo przecież cena produktu zawiera również cenę jego opakowania). Twórcy sklepu Original Unverpackt mając tego świadomość, postanowili dać klientom szansę na nieprzyczynianie się do degradacji środowiska. W ich sklepie można zakupić produkty – lecz trzeba na nie najlepiej przynieść własne opakowanie. Do minimum zmniejsza się tym samym ilość śmieci zw. z „jedzeniem”. 

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

W sklepie można kupić żywność, alkohol, kosmetyki, detergenty, książki, pojemniki na jedzenie, itp. – łącznie ponad 400 starannie wybranych produktów. Asortyment jest ciągle powiększany i dostosowany do potrzeb klientów. Panie, które go założyły chcą, aby coraz więcej osób kupowało bez opakowań, starają się propagować tą ideę, wspierają również inicjatywy z obszaru handlu detalicznego żywnością.

Co o tym sądzicie? Podoba Wam się idea sklepów bez fabrycznych opakowań? 

 

 

Sklep bez opakowań - Original Unverpackt

Fot. Original Unverpackt