Każdy, kto ma choć malutki skrawek ogródka warzywnego, kwiatowego, czy nawet małą rabatkę przed domem doskonale wie, że chwasty rosną znacznie szybciej niż to, co celowo uprawiamy. Pomimo naszej ustawicznej walki, wyjątkowo trudno usunąć je chociażby ze szczelin między płytami chodnika, albo spod siatki przy ogrodzeniu.

Można "walczyć na kolanach" wydzierając jeden po drugim –  tylko kto ma na to czas i zdrowie… Sięgamy więc po wszędzie reklamowane środki chemiczne, które mają w szybki sposób rozwiązać problem. Czy jednak jest to jedyne słuszne i skuteczne rozwiązanie, aby pozbyć się chwastów?

Ci, którym zależy na zdrowiu i nie chcą się przyczyniać do zatruwania środowiska, powinni dwa razy się zastanowić, nim opryskają swoje otocznie chemią. Zatruwa się bowiem w ten sposób glebę, miejsce życia małych stworzeń, naraża również siebie na kontakt ze szkodliwymi dla zdrowia substancjami z oprysku. Czy to ma sens?

Zamiast kolejnej butelki z chemią – kup ocet i wypróbuj ekologiczny sposób na chwasty. Nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać. Ocet jest ekologiczny i biodegradowalny..

Niszczenie chwastów octem

Ocet zniszczy wszystko, co nim spryskasz – bez względu na to, czy to kwiaty, warzywa, czy trawa. Jest to dobry sposób na chwasty, jednak nie działa wybiórczo. Zachowaj ostrożność i staraj się pryskać nim tylko to, co chcesz wyeliminować.

KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

Oprysk najlepiej robić w słoneczny, bezwietrzny dzień – dzięki temu uniknie się przeniesienia go na inne rośliny. Słońce przyczynia się również do zniszczenia chwastów, potraktowanych octem, dlatego warto wybrać taki dzień, gdy mocno przygrzewa i nie zanosi się na deszcz (woda zmyłaby ocet z liści i nasz zabieg byłby mało skuteczny).

Jeśli chcesz osunąć wybiórczo poszczególne chwasty, możesz użyć starego pędzla lub wspomnianej już butelki po płynie do mycia szyb. Po kilku dniach powinno być widać efekty. Zdarzyć się może jednak, że oprysk trzeba będzie powtórzyć, żeby wyeliminować "niedobitki".

Ocet zamiast trucizn

Używanie octu do zabijania chwastów jest bezpiecznie, nie ma skutków ubocznych dla ciebie, zwierząt domowych, dzikich zwierząt i ogólnie –  środowiska. Wykorzystanie octu do eliminacji chwastów jest tanie i łatwe. Jest to fajny sposób na chwasty, szczególnie dla tych, którym zależny na zdrowiu i dbaniu o naszą Planetę.