Nerwobóle (określane zamiennie neuralgiami), to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą być powikłaniem wielu chorób lub mieć charakter samoistny. Powodują dyskomfort w życiu codziennym, drastycznie obniżając jakość życia. Jakie są główne przyczyny nerwobóli i w jaki sposób zlikwidować bolesne symptomy? Pomocną bronią w walce z uciążliwymi nerwobólami jest elektrostymulator TRU+. To urządzenie blokuje ból i stymuluje wytwarzanie beta-endorfin. Co warto wiedzieć o TRU+ przed skorzystaniem z jego dobroczynnego działania?

Co to są nerwobóle? Przyczyny występowania neuralgii

Zanim przedstawimy korzyści, jakie oferuje elektrostymulacja TRU+, warto wyjaśnić, co to są nerwobóle i skąd się biorą? Neuralgie są skutkiem podrażnienia lub uszkodzenia nerwu, mają charakter napadowy – pojawiają się nagle, bez ostrzeżenia. Nerwobólom może towarzyszyć niedowład, osłabienie mięśni, uczucie mrowienia i drętwienia. Ataki mogą też występować bez wspomnianych objawów i mieć różny stopień nasilenia.

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Do pojawienia nerwobóli przyczynia się m.in.:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • borelioza, 
  • toczeń rumieniowaty,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • wirus HIV,
  • stres,
  • różnego rodzaju infekcje,
  • uraz mechaniczny,
  • niedobór witamin z grupy B.

Nerwobóle mogą również występować samoistnie (przyczyna ich występowania jest trudna do ustalenia). Neuralgie najczęściej obejmują nerwy głowy, szyi i pleców. Lokalizacja bólu może być też zupełnie inna (np. jest to twarz, klatka piersiowa, brzuch). Nie każda osoba, która cierpi z powodu ataków neuralgii chce lub może stosować leki przeciwbólowe. Jak można radzić sobie z bólem pleców? Doskonałą alternatywą dla farmakoterapii jest elektrostymulator TRU+, który poprzez lecznicze impulsy, neutralizuje ból – wystarczy już 30-minutowa terapia!

Walcz z nerwobólem pleców dzięki elektrostymulatorowi TRU+

Ból to sygnał ostrzegawczy organizmu, jednak gdy jest silny, nawraca, utrzymuje się długo, zatraca swoją pierwotną funkcję i wymaga leczenia. Jedną z najnowocześniejszych metod radzenia sobie z nerwobólami pleców jest TRU+. Urządzenie to korzysta z metody TENS (z ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) – generuje impulsy elektryczne o niskim napięciu, które blokują sygnały bólowe, uniemożliwiając im dotarcie do mózgu (mechanizm informowania o bólu jest „oszukiwany”) i stymulując produkcję endorfin – organizm zaczyna sam produkować własne, naturalne substancje przeciwbólowe. Impulsy elektryczne przynoszą ulgę zarówno pacjentom cierpiącym z powodu ostrego, jak i przewlekłego bólu. Z elektrostymulacji TRU+ mogą korzystać seniorzy, diabetycy i artretycy, to metoda terapii bólu, która nie obciąża organizmu i działa nie tylko w miejscu występowania dolegliwości bólowych, ale też tam, gdzie ból promieniuje. W razie nasilenia bólu, z terapii TRU+ można korzystać kilka razy w ciągu dnia, pamiętając o zachowaniu przerw między sesjami. Warto wspomnieć, że z tego rodzaju impulsów, jakie wysyła TRU+ korzysta od lat wielu fizjoterapeutów. 

Podsumowując, elektrostymulator TRU+ redukuje odczuwanie bólu pleców, będącego manifestacją neuralgii. To alternatywa dla popularnych leków przeciwbólowych, która działa przez wiele godzin po zakończonej sesji. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu nerwobóli i chcą spróbować nowych metod terapeutycznych. Elektrostymulator TRU+ to nieinwazyjny sprzęt, dzięki któremu pacjent odzyskuje spokój i może poczuć natychmiastową ulgę, ciesząc się życiem bez bólu. 

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych; Ostrzeżenia: Nie używaj urządzenia podczas prowadzenia samochodu, innego środka komunikacji lub innych czynności podczas których stosowanie elektrostymulacji mogłoby spowodować rozproszenie uwagi i doprowadzić do urazu. Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki lub spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli lub w pobliżu wody, podczas snu. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu. Przestań używać urządzenia lub skonsultuj się ze swoim lekarzem jeżeli twój ból nie ulegnie zmniejszeniu lub nasili się. Nie używaj urządzenia jeśli jesteś w ciąży lub istnieje taka możliwość, chyba że zostało to zalecone przez lekarza. Jeśli podejrzewasz lub została zdiagnozowana u Ciebie choroba serca, powinieneś przestrzegać zaleceń lekarza. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia takiego jak po złamaniu lub urazie. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeśli niedawno przebyłeś operację, ponieważ elektrostymulacja może wpłynąć na proces leczenia. Wśród użytkowników z wrażliwą skórą może wystąpić podrażnienie skóry w miejscu przyłożenia elektrod. Jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane natychmiast przerwij stosowanie urządzenia i skontaktuj się z lekarzem.