Pisałam już o occie jabłkowym w kontekście jego właściwości zdrowotnych. Na tym jednak nie kończą się możliwości tego specyfiku. Doskonale sprawdza się on bowiem, jako kosmetyk pielęgnacyjny, poprawiający kondycję skóry i włosów.

Twoja półka w łazience ugina się pod ciężarem toników, odżywek do włosów, kremów. Codzienne wcierasz w siebie coraz to nowsze i bardziej zachwalane w telewizji cudowne „odmładzacze” – portfel się uszczupla, a efekty ich działania złośliwie nie chcą się pokazać na skórze.

W takiej sytuacji zdaj się na naturalne kosmetyki i wypróbuj ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy – zastosowanie w kosmetyce

Piękne włosy
Ocet jabłkowy może być stosowany do płukania włosów, po ich wcześniejszym umyciu szamponem. Doda im to blasku i zdrowego połysku. Do pustej butelki po szamponie wlej kubek zimnej wody i dodaj 1/2 łyżki octu jabłkowego. Spłukuj taką mieszanką włosy po każdym umyciu. 

Walka z trądzikiem
Ocet jabłkowy ma naturalne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki temu jest pomocny w walce z trądzikiem. Należy sporządzić tonik w proporcjach – jedna część octu jabłkowego na jedną części wody. Delikatnie przecieraj tym twarz, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

KURSY ONLINE:
pokochaj-swojePokochaj Swoje Ciało
Nieważne, jaki nosisz rozmiar, i tak możesz poczuć się dobrze w swoim ciele. Niech piękno i moc będą z Tobą!

Usuwanie brodawek zwykłych
Aby usunąć brodawkę zwykłą należy nasączyć wacik octem jabłkowym i przyłożyć do miejsca nią zajętego. Wacik obwiąż bandażem lub zaklej plastrem, żeby się nie przemieszczał. Zmieniaj opatrunek przynajmniej raz dziennie. Kontynuuj leczenie przez trzy lub cztery dni po zniknięciu brodawki, aby zapobiec jej nawrotowi.

Poparzenie słoneczne
Jeśli zdarzyło Ci się zbyt długo przebywać na słońcu i skóra uległa poparzeniu, warto przemywać ją rozcieńczonym octem.  Należy zrobić miksturę w proporcji 1 część octu na 6 części wody. Szmatką nasączoną w takim roztworze przemywaj delikatnie oparzenie.

Przebarwienia na zębach
Czy wiesz, że ocet jabłkowy pomaga usunąć plamy z zębów? Pocieraj zęby wacikiem nasączonym octem jabłkowym, a następnie wypłukaj usta wodą.

Tonik do twarzy
Ocet jabłkowy może Ci pomóc uregulować pH skóry. Rozcieńcz jedną część octu w 2 częściach wody i rozprowadź miksturę wacikiem po twarzy. Taki tonik możesz stosować wieczorem po umyciu twarzy i rano przed nałożeniem kremu. Można też odrobinę octu jabłkowego nałożyć bezpośrednio na plamy starcze i zostawić na noc, aby rozjaśnić ich kolor.

Nie wcieraj w siebie chemii

Po co wcierać w skórę substancje chemiczne, często wywołujące alergię, gdy można wykorzystać naturalne kosmetyki. Ocet jabłkowy jest wart przetestowania – ekologiczny, naturalny i do tego w korzystnej cenie.
 

Jak zrobić ocet jabłkowy – przepis

ZOBACZ TEŻ:
Kosz z jabłkamiOcet jabłkowy – właściwości zdrowotne
Maja Radi

 

Artykuł nie stanowi  porady medycznej, lekarskiej, czy farmaceutycznej. Czytelnik przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji co do leczenia, powinien skonsultować się (w zależności od potrzeb) z lekarzem lub farmaceutą.