"Czas ucieka. Czas to pieniądz. Nie starczy mi czasu. Mam zbyt wiele na głowie". Znasz to? A może już czas na to, by dostrzec coś więcej w szaleńczej gonitwie ludzkości? Może właśnie w tej chwili zdecydujesz zatrzymać się na chwilę i poświęcić choć trochę swego czasu na to, by…

Wziąć kilka głębokich oddechów…
Spojrzeć na życie z dystansem…
I zrozumieć, że…
 
Masz zawsze dokładnie tyle czasu ile trzeba. Ani mniej, ani więcej. Twój jedyny czas, jaki kiedykolwiek będziesz miał, to… chwila obecna. Czy nie warto poświęcić, choć trochę czasu na to, by zadbać o jej jakość?
 
“Chwila obecna to jedyny czas, jaki będziesz zawsze miał.” – Mahawatar Babadzi
 
Proste. I bardzo prawdziwe.
 
Kilka dni temu natknęłam się na poruszające i bardzo ludzkie przesłanie pewnego jogina z Himalajów, Mahawatara Babadżiego, które za zgodą wydawczyni postanowiłam przetłumaczyć i zaprezentować Tobie, człowiekowi XXI wieku. Czy to nie fascynujące, że przesłanie Człowieka, który od lat żyje jako asceta w niedostępnych górskich terenach przemawia z takim zrozumieniem do współczesnych ludzi Zachodu? Przystań na chwilę, Człowieku, weź kilka głębokich oddechów i poświęć temu tekstowi swoją chwilę obecną. Czasem warto poświęcić choć kilka chwil swojej uwagi temu, co jest wiecznie prawdziwe dla każdej istoty ludzkiej.
KURSY ONLINE:
proste-zycieProste Życie
Porządek w głowie, życiu i domu
Sprawdź!

"Czas to jeden z elementów uwarunkowania ludzi, który – generalnie rzecz biorąc – stwarza najwięcej problemów. Czas może działać dla Ciebie lub przeciwko Tobie, zależnie od tego, jak o nim myślisz i jak go odczuwasz.
 
Presja i stres jakie człowiek odczuwa w dzisiejszych czasach urosły do ogromnych rozmiarów na tym etapie ludzkiej ewolucji. Pytanie brzmi: „Jak mogę zmniejszyć do zera stres, który odczuwam w związku z upływem czasu?” Odpowiedź brzmi: miłością. W wibracji miłości spoczywają odpowiedzi na wszystkie pytania.
 
Gdy jest w Tobie miłość, wtedy jesteś spokojny i pracujesz w harmonii z rytmem czasu, zamiast przeciw niemu. Weź prosty przykład ze swego życia: masz w pracy wyznaczony pewien termin i Twój poziom stresu wzrasta, im bardziej się do niego zbliżasz. Zatrzymaj się wtedy na krótki moment Twego cennego czasu i weź trzy głębokie oddechy. Zaakceptuj w tym cennym momencie, że albo uda Ci się wykonać pracę na czas, albo i nie. Zadecyduj jednak, że niezależnie od okoliczności zachowasz spokój. Pokochaj siebie i zaakceptuj fakt, że czas zawsze będzie pozornie szedł naprzód, niezależnie od tego, czy uda Ci się wykonać Twoją pracę na czas, czy nie. Pokochaj siebie i zadecyduj żyć w spokoju. Zobaczysz wtedy, że będziesz pracować dużo efektywniej, jeśli będzie w Tobie mniej stresu związanego z terminami. Im bardziej uda Ci się zachować wewnętrzną wibrację miłości, tym bardziej będziesz efektywny i spokojny w swym działaniu.
 
Odpowiedź na każde pytanie brzmi: pozostawaj w wibracji miłości, niezależnie od tego, co dzieje się wokół Ciebie. Pozostawaj w tej wibracji zawsze, gdy szukasz odpowiedzi na pytania, które stawia życie." – Mahawatar Babadżi, jogin z Himalajów