Jednym z najprostszych sposobów, w jaki każdy z nas może zmniejszyć swój negatywny wpływ na planetę jest przejście na dietę wegetariańską lub wegańską. Dlaczego?

Stany Zjednoczone wykorzystują obecnie 33% swoich surowców, by móc wyprodukować żywność (skupienie wokół diety mięsnej). Gdyby cały kraj przeszedł na dietę wegetariańską wystarczyłoby tylko 2%.

Niedostatek żywności, utrata lasów deszczowych, utrata wierzchniej warstwy gleby, niedobór paliw kopalnych i brak wody są bezpośrednio związane rolnictwem opartym na hodowli zwierząt. Dieta oparta na warzywach pozwala na ogromne ich oszczędności oraz zachowanie życia niezliczonej liczy zwierząt. 

Odciśnij dobry ślad!

Począwszy od dziś, możesz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 90% po prostu zmieniając swoją dietę. Dzięki diecie na bazie roślin, w jeden rok można zaoszczędzić tysiąc sześćset funtów zboża, które mogą być podawane ludziom, zamiast zwierzętom gospodarskim, miliony litrów wody, setki baryłek ropy i życie stu zwierząt. To przez  rok! Co roku będziesz mieć taki wpływ na naszą planetę! Pomnóż te liczby przez 10 do 50 lat swojego życia – teraz staniesz się częścią rozwiązania, a nie częścią problemu.

 

Przeczytaj również:
Wegetarianizm – mówimy NIE męczarni zwierząt
Jak (bezboleśnie) zostać wegetarianinem?
Wegetarianizm a weganizm – obudź się ze snu! 

 

 

 

Źródło: Shrink Your Ecological Footprint, http://www.amazonhub.com/Blog-Highlight/shrink-your-ecological-footprint-organic-remedy-products.html