Z kranu czy z butelki kupionej w sklepie – jaka woda jest najlepsza? Od niedawna dużą popularnością cieszy się trzecie rozwiązanie, czyli woda przefiltrowana w specjalnie przystosowanym do tego dzbanku. Zastanawiasz się, jak działają dzbanki filtrujące? Czy rzeczywiście oczyszczają wodę i są zdrowe? A może to jedynie niepotrzebny wydatek i chwilowa moda? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Dzbanki filtrujące a woda w kranach i bycie eko

Wbrew pozorom woda z kranu niczym nie różni się od wody butelkowanej, którą można kupić w każdym sklepie spożywczym, ponieważ jest regularnie badana i musi spełniać normy unijne oraz przepisy Ministra Zdrowia. Należy jednak pamiętać, że choć „kranówka” jest zdatna do picia, to często z powodu przestarzałych instalacji wodociągowych, przedostają się w niej metale ciężkie, chlor, a niekiedy również pestycydy. Dzbanki filtrujące oczyszczają ją z rozmaitych substancji szkodliwych, dzięki czemu jest nie tylko zdrowsza i odpowiednio zmiękczona, ale i smaczniejsza.

Czy wiesz, że…

do spożycia nadaje się zaledwie 1% światowych zasobów wody? 2% to woda słodka pochodząca z lodowców. Oznacza to, że aż 97% to słona woda z mórz i oceanów!

KURSY ONLINE:
8 razy Odporność dla Firm8 razy O
Program stworzony do walki ze stresem
Sprawdź!

Stosowanie dzbanków filtrujących (znajdziesz je na https://www.emag.pl/), świetnie wpisuje się w trend eko. Nie musisz wydawać pieniędzy na wodę w plastikowych butelkach, które według szacunków, mogą rozkładać się nawet 1000 lat! Nie musisz dźwigać ciężkich butelek ze sklepu do mieszkania, tym bardziej, że zapas wody masz… w kranie! Wystarczy ją tylko przefiltrować.

Jak działają dzbanki filtrujące wodę i czy są zdrowe?

Skuteczność działania dzbanków filtrujących opiera się na specjalnych, wymiennych filtrach z węglem aktywnym, które zmiękczają wodę, poprawiają jej smak i zapach, a także zatrzymują szkodliwe składniki – sole wapnia i magnezu, rdzę oraz metale ciężkie (np. ołów czy miedź).

Ciekawostka

Węgiel aktywny, który stanowi integralną część filtra jest substancją naturalną, pozyskiwaną najczęściej z wypalanych łupin kokosa. W rezultacie, przefiltrowana woda jest zdrowa i smaczna, a do tego doskonale nadaje się do picia czy wykorzystywania w kuchni, np. do przygotowania kawy, herbaty lub obiadu. Co ciekawe, woda otrzymywana w procesie filtracji jest miękka, w związku z czym w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko osadzania się kamienia w sprzętach domowych, z których korzystasz na co dzień, np. w czajniku, ekspresie czy żelazku.

Dzbanki filtrujące wodę – realna oszczędność pieniędzy

Podstawowym elementem każdego dzbanka filtrującego wodę jest wkład z węglem aktywnym, który należy regularnie wymieniać. W zależności od producenta, jego zaleceń, ale także jakości wody i rodzaju zanieczyszczeń, należy to robić średnio co cztery tygodnie. Z reguły jeden wymienny filtr zastępuje aż 300 półlitrowych butelek z tworzyw sztucznych, które są szkodliwe nie tylko dla zdrowia, ale i środowiska naturalnego. Dla Ciebie oznacza to realną oszczędność pieniędzy – wyobraź sobie tylko, ile trzeba byłoby zapłacić za taką liczbę butelek!

Artykuł sponsorowany